В Україні можуть відновити фінансову підтримку бізнесу у разі локдауну, але вона буде нижчою за 8 тис. грн – радник Зеленського

Устенко (у центрі): Локдаун стимулюватиме українців вакцинуватися
Фото: president.gov.ua
У разі введення жорсткого локдауну в Україні можуть відновити виплату фінансової допомоги підприємцям, але її розмір буде нижчим за 8 тис. грн. Про це 29 жовтня у коментарі "Інтерфакс-Україна" сказав радник президента України Володимира Зеленського Олег Устенко.

"Доходи держбюджету внаслідок локдауну можуть виявитися нижчими за очікувані. Постраждає не лише дохідна частина, а й видаткова: доведеться витрачати додаткові кошти на підтримку бізнесу за аналогією з попередньою президентською ініціативою, згідно з якою підприємці в "червоних" зонах могли отримати по 8 тис. грн", – сказав Устенко.

За його словами, сума такої допомоги буде меншою, оскільки бізнес зможе частково працювати, обслуговуючи вакцинованих громадян.

Бізнес, на думку Устенка, адаптувався до нових умов роботи.

"Водночас локдаун стимулюватиме українців вакцинуватися, і ми бачимо, що це вже відбувається. [...] Локдаун не мине безслідно, але поточна ситуація відрізняється від попередніх локдаунів. По-перше, економіка вже адаптована до таких ситуацій, є досвід та розуміння, як треба рухатися в період жорстких обмежень. По-друге, сам бізнес зможе відносно нормально функціонувати – є певна кількість вакцинованих, є той самий досвід", – зазначив радник президента.

Контекст:

У 2021 році "карантинні" 8 тис. грн виплачували під час "карантину зимових канікул" у січні та у "червоних" карантинних зонах під час адаптивного карантину наприкінці весни – на початку літа. У січні допомогою скористалося приблизно 0,5 млн фізичних осіб – підприємців та найманих працівників, у травні – червні – понад 330 тис. осіб.

Наразі в Україні діє адаптивний карантин. Востаннє Кабмін продовжив його до 31 грудня. Регіони поділяють на "зелену", "жовту", "помаранчеву" та "червону" зони за рівнем обмежень, які залежать від епідемічної ситуації.

21 вересня Держкомісія з питань ТЕБ та НС на позачерговому засіданні ввела "жовтий" рівень епідемічної небезпеки на всій території України з 23 вересня.

Відтоді до "червоної" зони карантину перейшло 15 областей: Херсонська (із 15 жовтня), Запорізька, Одеська, Донецька, Дніпропетровська (з 18 жовтня), Сумська (із 23 жовтня), Рівненська, Миколаївська (із 26 жовтня). Житомирська, Івано-Франківська, Київська, Луганська, Львівська, Хмельницька та Чернігівська області стали "червоними" із 30 жовтня.

Прем'єр-міністр України Денис Шмигаль говорив 27 жовтня, що локдаун у країні вводити не планують. Якщо всі регіони перейдуть у "червону" зону, там діятимуть обмеження, характерні для цієї зони, уточнив він.

Спалах коронавірусної інфекції виник наприкінці 2019 року в Китаї. 11 березня 2020 року Всесвітня організація охорони здоров'я оголосила поширення коронавірусу пандемією. За час епідемії в Україні підтвердили майже 2,9 млн випадків коронавірусної інфекції, з них понад 26 тис. – протягом останньої доби. Померло майже 67,4 тис. пацієнтів із COVID-19.