В Україні вирішили зупинити держрегулювання цін на паливо – віцепрем'єрка
Свириденко розповіла, що при Кабміні працює оперативний штаб, який займається питанням дефіциту палива. Він, за її словами, засідає щодня.
Сьогоднішнє засідання відбулося під керівництвом прем’єр-міністра Дениса Шмигаля, повідомила Свириденко.
"Ми мали досить тривалу дискусію з операторами ринку, і за результатами сьогоднішнього засідання оперативного штабу була прийнята домовленість про те, що ми з боку держави призупинили цінове регулювання задля того, щоб оператори ринку мали можливість наситити ринок необхідним ресурсом. Щоб вони мали змогу весь ресурс, який є на європейському або навіть неєвропейському ринку, транспортувати, доставити на ринок України. При цьому ми, звичайно, очікуємо, що граничні ціни на дизпаливо будуть не більше ніж 58 грн, на бензин – не більше ніж 52 грн", – сказала вона.
Свириденко додала, що "як тільки ми відчуємо, що оператори ринку зловживають становищем", до них застосовуватимуть санкції.
"Ми будемо моніторити ситуацію щодня, – наголосила вона. – Я думаю, що сьогоднішнє рішення має призвести до того, що найближчими тижнями у нас із кожним тижнем черги [на заправках] будуть зменшуватися, а баланс ринку буде сприяти тому, що не буде дефіциту".
Пресслужба уряду за підсумками засідання проінформувала, що держава для розв'язання проблеми дефіциту палива знизила ставку ПДВ з 20% до 7% на бензин, дизпаливо і скраплений газ. Також погоджено нульову ставку акцизу на ці види палива.
Кількість бензовозів, які перетинають кордон, зросла втричі порівняно з початком травня, сказала Свириденко.
Контекст:
Дефіцит палива виник в Україні наприкінці минулого місяця.
Його причини – знищення Росією приблизно 15 українських нафтобаз і Кременчуцького нафтопереробного заводу, переорієнтація ринку на постачання палива з Європи за повної відсутності таких постачань із РФ та Білорусі, а також блокування Росією постачань морським шляхом, пояснював голова комітету Верховної Ради з питань енергетики та ЖКГ, народний депутат від "Слуги народу" Андрій Герус.
11 травня в Офісі президента повідомили, що обсяги імпорту нафтопродуктів в Україну фактично відповідають темпам щоденного споживання бензину та дизеля на заправках, відповідно, ситуація тільки покращуватиметься.