В Україні завершили виплати "Зимової єПідтримки". У Мінекономіки розповіли, на що українці витрачали гроші

В Україні завершили виплати "Зимової єПідтримки". У Мінекономіки розповіли, на що українці витрачали гроші
У Мінекономіки підрахували, скільки виплатили "єПідтримки"
Фото: depositphotos.com

Уряд України завершив виплати за програмою "Зимова єПідтримка" за заявками в "Дії" та через банки-партнери. Про це 24 березня повідомило Міністерство економіки України.

За заявками, які подали із 13-го до 28 лютого включно, виплатили 703 млн грн допомоги. Серед них – 124,5 тис. виплат на дітей. 

"Допомогою скористалися 14,4 млн громадян. Близько 60% коштів українці витратили на комунальні послуги. Також купували ліки українського виробництва, підтримували українське книговидання і донатили на ЗСУ. Використати кошти можна до кінця 2025 року, зокрема на підтримку армії", – сказала перша віцепрем'єр-міністерка – міністерка економіки України Юлія Свириденко.

Заявки приймали до 28 лютого 2025 року. Ті, що громадяни подавали через "Укрпошту", опрацюють до кінця квітня.

У міністерстві пояснили, що гроші можна витратити на оплату послуг – комунальних, медичних, освіту, транспорт, страхування тощо. Можна купити книжки та іншу друковану продукцію, ліки, лікарські засоби й медичні вироби українського виробництва, які продають у торговельних точках, зареєстрованих у програмі. Також 1 тис. грн можна витратити на благодійність або задонатити на ЗСУ.

Кошти, які надійшли за програмою "Зимова єПідтримка", вважають доходом, їх треба декларувати відповідно до чинного законодавства. Подати декларацію треба до 31 березня 2025 року, зазначили в Мінекономіки. Це стосується державних службовців та осіб, які за законодавством зобов'язані подавати декларацію.

Контекст:

25 жовтня 2024 року президент України Володимир Зеленський заявив, що доручив уряду запровадити з 1 грудня нову програму "єПідтримка": кожен українець може отримати 1 тис. грн, яку можна буде витратити протягом зими на оплату українських товарів і послуг.

Оформлення заявок розпочали 1 грудня, і за перші п'ять годин їх оформило понад 1 млн українців, повідомляв віцепрем'єр-міністр з інновацій, розвитку освіти, науки та технологій – міністр цифрової трансформації України Михайло Федоров.

11 грудня Федоров поінформував, що українці вже почали отримувати заявлені гроші.