В Україні зростає кількість енергоблоків ТЕС, де проводять аварійні ремонти – "Укренерго"
Таку тенденцію, заявило "Укренерго", спостерігали і в попередній опалювальний сезон, проте зараз сукупна потужність енергоблоків ТЕС, де проводять аварійні ремонти, щодня вдвічі і більше перевищує показник аналогічного періоду 2021 року. Водночас кількість енергоблоків, які раніше не працювали через відсутність палива, зменшилася.
У компанії повідомили, що для успішного проходження опалювального сезону 2022–2023 років генерувальні компанії повинні забезпечувати безперебійну роботу теплової генерації. Тому в Україні потрібно зробити все необхідне для завершення підготовки енергоблоків до зими й надійної роботи енергосистеми в цей період.
Неналежне виконання цих заходів ставить під загрозу надійність енергопостачання українських споживачів і стабільність експорту електроенергії з України та ЄС в осінньо-зимовий період, заявили в "Укренерго".
Контекст:
7 червня в Україні створили штаб із підготовки до опалювального сезону під час воєнного стану, повідомляла пресслужба уряду. Прем'єр-міністр України Денис Шмигаль заявляв, що через війну та постійні російські обстріли інфраструктури збитки енергетичної системи вже "сягнули десятків мільярдів гривень".
Президент Володимир Зеленський говорив, що через агресію Росії це буде "найскладніша зима за всі роки незалежності".
Кабмін доручив "Нафтогазу" накопичити до початку опалювального сезону щонайменше 19 млрд м&³3; газу. У Мінрегіоні повідомляли про плани України накопичити до осінньо-зимового періоду 2,5 млн тонн вугілля.
14 вересня Шмигаль повідомив, що в газові сховища України закачали понад 13,2 млрд м&³3;, до 1 жовтня запас планують довести до 14,5–15 млрд м&³3;, а запаси вугілля на складах становлять 2,2 млн тонн.
14 вересня голова правління "Укренерго" Володимир Кудрицький заявив, що українці будуть забезпечені електрикою під час проходження опалювального сезону за будь-яких обставин.