В "Укренерго" закликали "не вестися" на ініціативу "Година Землі" з масовим вимкненням світла у певний час

Різке масове вимкнення, а потім увімкнення світла – це зайве навантаження, яке не йде на користь надійності енергосистеми, пояснили в компанії
Фото: depositphotos.com
Ініціатива "Година Землі" не допоможе екології, але може сильно нашкодити українській енергосистемі, заявили 25 березня у пресслужбі НЕК "Укренерго".

"Друзі, будь ласка, не ведіться на заклики долучитися до "Години Землі" й у певний час масово вимкнути світло – це не сприяє економії електроенергії, не допомагає Землі, зате може дуже нашкодити енергосистемі!" – ідеться у повідомленні.

У компанії зазначили, що українці й у попередні роки не дуже активно підтримували цю ініціативу, "яка насправді шкідлива і єдине, до чого призводить – це до додаткової роботи диспетчерам".

Як пояснили в "Укренерго", кількість виробленої електроенергії в кожен момент часу має відповідати кількості спожитої, а одночасне вимкнення світла – це різке зниження споживання.

"Якщо цю акцію підтримає багато людей, особливо у великих обласних центрах, це може призвести до профіциту потужності в окремих регіонах. Для забезпечення балансу енергосистеми диспетчер буде змушений різко знижувати потужність маневрової генерації – іншими словами, відключати працюючі енергоблоки. Це погано навіть у мирний час, а зараз українські електростанції, як і мережі, зазнали значних пошкоджень від ударів Росії", – наголошують у повідомленні.

Різке вимкнення, а потім, після завершення години, увімкнення світла – це зайве навантаження, яке не піде на користь надійності енергосистеми, зазначили в "Укренерго".

У компанії наголосили, що підтримують екоініціативи, спрямовані на протидію зміні клімату, але для цього краще щодня розумно використовувати електроенергію: не вмикати одночасно багато потужних приладів, економно споживати електрику в піковий ранковий і вечірній час.

Контекст:

"Година Землі" – Всесвітня щорічна акція, організована Всесвітнім фондом дикої природи 2007 року. Її проводять в одну з останніх субот березня. Цього дня люди в багатьох країнах світу вимикають світло на одну годину, що символізує боротьбу з кліматичними змінами планети.

Україна також брала участь в акції, починаючи із 2009 року.