В "Укрзалізниці" прогнозують, що залізничною лінією між Києвом і аеропортом Бориспіль у 2019 році скористається 3,8 млн осіб photo icon

Будівництво лінії планують завершити до 1 грудня
Фото: info.uz.ua

Станом на 22 травня виконано приблизно чверть загального обсягу робіт із будівництва швидкісної лінії залізничного сполучення між Києвом і аеропортом Бориспіль, повідомили в "Укрзалізниці".

У ПАТ "Укрзалізниця" (УЗ) прогнозують, що лінією залізничного сполучення між Києвом і аеропортом Бориспіль у 2019 році скористається 3,8 млн осіб, а у 2020 році – 4,1 млн, повідомила прес-служба компанії.

"Згідно з попередніми даними, обсяг перевезень пасажирів залізничним транспортом у 2019 році становитиме 3,8 млн пасажирів із подальшим збільшенням у 2020 році до 4,1 млн, у 2021-му – майже до 4,4 млн", – розповіли в "Укрзалізниці".

За даними компанії, станом на 22 травня виконано приблизно чверть робіт із будівництва лінії. В УЗ повідомили, що вже провели роботи із землевідведення, почали формування земляного полотна та укладання решітки. Заплановано побудувати залізничний міст завдовжки 272 м над автотрасою Київ – Харків, пасажирські платформи з навісами біля аеропорту Бориспіль, облаштувати земляне полотно і прокласти нові залізничні колії завдовжки 3,7 км.

Вартість проекту становить 583,3 млн грн.

Розроблений ПАТ "Укрзалізниця" проект будівництва нової залізничної лінії Кабмін схвалив у лютому 2018 року. Згідно з документом, її прокладуть від станції Київ-Пасажирський через станцію Видубичі до термінала D аеропорту Бориспіль. Заплановано, що поїздка триватиме 35 хвилин.

Прем'єр-міністр України Володимир Гройсман заявляв, що вартість квитка становитиме 80–120 грн.

В.о. голови правління "Укрзалізниці" Євген Кравцов запевнив 20 травня, що будівництво залізничної лінії між Києвом і аеропортом Бориспіль буде завершено до 1 грудня 2018 року.

Бориспіль забезпечує більш ніж 67% авіаційних пасажирських перевезень України. Щорічно він обслуговує понад 10 млн пасажирів, повідомляють на сайті аеропорту.

У листопаді 2017 року гендиректор аеропорту Павло Рябікін розповів, що до 2045 року пасажиропотік має збільшитися до 50 млн осіб на рік.