ВАКС вирішив конфіскувати українське майно російського пропагандиста. ЗМІ пишуть, що йдеться про Дмитра Кисельова
4 березня Вищий антикорупційний суд (ВАКС) вирішив передати державі Україна майно російського пропагандиста, зокрема житловий будинок в окупованому Криму. Про це суд поінформував у Facebook.
"Колегія суддів Вищого антикорупційного суду задовольнила адміністративний позов Міністерства юстиції України до російського телеведучого, журналіста-пропагандиста й застосувала до нього санкцію, передбачену п. 1-1 ч. 1 ст. 4 закону України "Про санкції". ВАКС стягнув у дохід держави його активи", – ідеться в пості.
ВАКС зазначив, що до списку конфіскованого майна потрапили:
- житловий будинок загальною площею 151,1 м&³2; у Коктебелі;
- земельна ділянка площею 0,2878 га;
- автомобіль Land Rover;
- причіп;
- 100% частки у статутному капіталі ТОВ "Клуб Сковорода";
- 30,95% частки у статутному капіталі ТОВ "Промо.Юей".
У ВАКС підкреслили, що пропагандист або його представник протягом п'яти днів можуть оскаржити рішення суду.
ВАКС не вказав прізвища пропагандиста. За даними "Цензор.НЕТ", ідеться про Дмитра Кисельова, якому належить вілла в окупованому Росією Криму.
Контекст:
Кисельов – російський пропагандист, заступник гендиректора Всеросійської державної телевізійної й радіомовної компанії, гендиректор російського державного міжнародного інформаційного агентства "Россия сегодня", автор і ведучий інформаційної передачі "Вести недели".
23 березня 2022 року стало відомо, що СБУ оголосить Кисельова в міжнародний розшук.
7 січня 2023 року президент України Володимир Зеленський своїм указом ввів у дію ухвалене 6 січня на засіданні Ради національної безпеки і оборони рішення про санкції проти 119 осіб, які проживають у Росії, і серед цих осіб був Кисельов. Строк дії санкцій – 10 років.
7 лютого Мін'юст України звернувся до ВАКС щодо застосування до нього санкцій. "Кисельов є російським телеведучим і пропагандистом, який із 2014 року публічно підтримує окупацію Автономної Республіки Крим, Донецької та Луганської областей. Із початку повномасштабного воєнного вторгнення РФ на територію України продовжує діяльність, спрямовану на виправдання воєнної агресії Росії шляхом поширення пропаганди Кремля щодо необхідності "денацифікації" й заперечення існування України як держави", – пояснювали в Мін’юсті.