ВАКС встановив заставу у 26,8 млн грн для нардепа, який фігурує у справі про заволодіння 320 га землі

Суд задовольнив клопотання САП частково
Фото: pixabay.com

6 листопада Вищий антикорупційний суд (ВАКС) України встановив для народного депутата заставу в розмірі майже 27 млн грн за клопотанням Спеціалізованої антикорупційної прокуратури (САП). Про це суд поінформував на своєму сайті.

"Слідчий суддя Вищого антикорупційного суду частково задовольнив клопотання прокурора САП і застосував до народного депутата України запобіжний захід у вигляді застави в розмірі 26,84 млн грн. [...] Термін дії обов’язків – до 24 грудня 2023 року включно", – ідеться в повідомленні.

У ВАКС зазначили, що в разі внесення застави підозрюваний зобов’язується з'явитися на першу вимогу до слідчого, прокурора або суду, здати свої закордонні паспорти, утримуватися від спілкування з іншими фігурантами своєї справи тощо, а також він має носити електронний засіб контролю.

САП у Facebook уточнює, що йдеться про народного депутата, підозрюваного у справі щодо заволодіння державними землями. Його "спільно з іншими особами підозрюють у заволодінні земельними ділянками площею понад 320 га, що завдало державі збитків на понад 123 млн грн".

Ні ВАКС, ні САП не назвали прізвища підозрюваного, але раніше в розслідуванні з такими обвинуваченнями фігурував нардеп-мажоритарник із депутатської групи "Довіра" Роберт Горват, голова підкомітету з питань правового забезпечення діяльності митних органів комітету Верховної Ради з питань фінансів, податкової та митної політики.

Про підозру його повідомили 24 жовтня.

Контекст:

Справу, у якій фігурує Горват, розслідують за ч. 5 ст. 191 (привласнення, розтрата майна або заволодіння ним через зловживання службовим становищем, учинені в особливо великих розмірах або організованою групою) Кримінального кодексу України.

"У межах досудового розслідування встановлено, що у 2016–2019 роках народний депутат України, маючи вплив на службових осіб Головного управління Держгеокадастру однієї з областей, розробив злочинну схему заволодіння державними земельними ділянками", – заявляли в САП.

За інформацією прокуратури, директор держпідприємства відмовився від права користування ділянками загальною площею 323 га і звернувся з відповідною заявою до управління Держгеокадастру області. Після цього керівник управління передав ділянки "наперед визначеним фізособам, які в подальшому продали їх компанії, підконтрольній організатору схеми".