Удова загиблого нардепа Давиденка закликала РНБО ввести санкції проти власника "Кернел" Веревського

Людмила Давиденко: Борг компанії "дивним" чином збільшився до 1,3 млрд грн. Фактично відбулася "анексія" однієї компанії іншою
Фото: Давиденко Людмила / Facebook
Людмила Давиденко, яка була дружиною знайденого торік застреленим нардепа Валерія Давиденка, написала листа президенту Володимирові Зеленському, секретарю РНБО Олексієві Данілову і міністру агрополітики Романові Лещенку. У листі, фото якого вона опублікувала у своєму Facebook, удова політика стверджує, що менше ніж за місяць після загибелі її чоловіка компанію "Агродім", біля витоків створення якої він стояв, поглинула "Кернел" бізнесмена Андрія Веревського.

"Доки ми перебували у глибокій скорботі і розгубленості, над бізнесом, створеним моїм чоловіком, чорними воронами почали кружляти охочі "поживитися" одним із найкращих сільськогосподарських підприємств Чернігівської області. Одним із таких "воронів" сміливо і без перебільшення можна назвати компанію "Кернел", яка належить бізнесменові Андрію Веревському. Менше ніж місяць минув із моменту смерті Валерія, і "Кернел" встановила контроль над активами "Агродому". Юристи в галузі корпоративного права вважають, що цей перехід під контроль великого холдингу має всі ознаки недружнього поглинання. Я ж, кажучи своїми словами, можу назвати такі дії рейдерським захопленням", – написала вона.

Давиденко повідомила, що 2019 року між "Кернел" і "Агродомом" підписали договір про забезпечену позику, що є звичайною практикою в бізнес-середовищі.

"Утім, щойно стало відомо про смерть Валерія, 76% корпоративних прав на "Агродім", якими на 100% володіла Валентина Давиденко, мати загиблого, перейшли до підконтрольних Веревському людей і структурам. У своїх презентаціях компанія одразу включила "Агродім" до переліку своїх активів, але згодом (після оприлюднення інформації у ЗМІ) видалила такі дані. Валентина Давиденко не отримала жодної компенсації за втрачені корпоративні права. Крім того, компанія "Кернел" Андрія Веревського привласнила собі доходи від врожаю 2020 року, посіяного реальним власником, на суму приблизно $25–32 млн. Натомість у звітності завжди прибуткової компанії "Агродім" уперше в історії з'явилися збитки. Причому борг компанії "дивним" чином збільшився до 1,3 млрд грн. Фактично відбулася "анексія" однієї компанії іншою", – заявила вдова нардепа.

За її словами, зараз триває одразу кілька судових процесів щодо цього поглинання. Давиденко нагадала, що 24 травня на всеукраїнському форумі "Україна 30. Земля" міністр агрополітики Роман Лещенко повідомив, що РНБО готує санкції проти порушень у сфері обігу землі.

"Вважаю, що ситуація довкола поглинання "Агродому" пов'язаними з "Кернел" особами і компаніями є яскравим прикладом маніпулятивного, протиправного, несправедливого захоплення. Особливого цинізму ситуації додає те, що все це зробила компанія, яка називає себе лідером українського агросектору, – написала вона. – Звертаюся до вас із проханням розглянути питання про включення Андрія Веревського і належної йому компанії "Кернел" до списку осіб і бізнесів, проти яких буде застосовано санкції Ради нацбезпеки і оборони України у зв'язку з їхньою неправомірною діяльністю на ринку сільськогосподарського виробництва. Усі необхідні документи про цю ситуацію будуть подані до РНБО".

Контекст:

47-річного Валерія Давиденка обрали до Верховної Ради за 208-му округу (Чернігівська область) як самовисуванця, він входив до депутатської групи "Довіра" з грудня 2019 року. Родині Давиденка належить кілька аграрних підприємств у Чернігівській області.

Тіло Давиденка з вогнепальним пораненням голови виявили в його офісі в Києві 23 травня.

Смерть політика розслідують як умисне вбивство.

У депутатській групі "Довіра" вважають, що Давиденко не міг застрелитися, і наполягають, що це було вбивство.