Відмова України від власних гарантій у "зеленій" енергетиці критично шкодить державі – Американська торговельна палата
Україна має дотримуватися своїх зобов'язань перед інвесторами в розвиток "зеленої" енергетики, інакше іноземні інвестори не працюватимуть у країні, заявив на форумі "Україна 30. Економіка без олігархів" президент Американської торговельної палати в Україні Андрій Гундер. Трансляцію проводили на YouTube-каналі форуму.
"Найголовніше з усього – це стримати слово. Якщо держава кілька років тому говорила компаніям відновлюваної енергетики: "Заходьте в Україну", і підписала контракти... І тоді, коли вони вже зайшли і підписали, почати змінювати правила під час гри, – я думаю, що ця довіра тільки повільно втрачається. Тому мені здається, усе-таки найголовніше – це тримати слово", – сказав Гундер.
На його думку, українська влада має підтримувати інвесторів, які повірили Україні та інвестують у її розвиток, а виконання зобов'язань з боку держави – це не преференції для інвестора, це справедливі умови.
"Дбайте про ці компанії, які повірили Україні, і вони будуть найкращими амбасадорами. Значно важче привести нового інвестора, ніж утримати того, який тут уже є, який тут уже працює", – підкреслив президент Американської торговельної палати в Україні.
Контекст:
Влада в Україні хоче ввести акцизний податок на продаж "зеленої" електроенергії, зараз пропонують широкий діапазон ставки – від 3,2% до 40%, точні цифри ще обговорюють, писала 22 березня "Економічна правда".
2 червня Кабінет Міністрів подав проєкт закону про введення акцизного податку на електроенергію, вироблену з поновних джерел енергії, повідомляє "Обозреватель".
Затримки з виплатами виробникам електроенергії з поновних джерел енергії загрожують подальшому розвитку цієї галузі в Україні, зазначають в ухваленій у середині лютого резолюції Європейського парламенту.
Міжнародна торговельна палата звернулася до влади України з вимогою виплатити борги за "зелену" енергію.
У ЄБРР розкритикували плани України ввести акциз на "зелену" енергію.