Виплати України за єврооблігаціями можуть відкласти на два роки – ЗМІ

Виплати можуть заморозити до липня 2024 року
Фото: depositphotos.com
19 липня Кабінет Міністрів України ухвалив рішення про відтермінування платежів за єврооблігаціями. Про це "Економічній правді" розповів один з учасників засідання.

Це рішення діятиме протягом наступних 24 місяців, тобто фактично виплати заморожено до липня 2024 року.

Як свідчать дані Міністерства фінансів, за цей час Україна має погасити три випуски єврооблігацій на загальну суму $3 млрд без урахування відсотків за ними і ще за 11 випусками. Остаточна сума економії для країни від ухваленого рішення стане відомою після офіційного оголошення.

За словами співрозмовників видання, уряд також відклав виплати за деривативами, тобто за випущеними 2015 року ВВП-варантами.

Окрім того, до умов їх випуску пропонують додати таку зміну. Раніше планували, що до 2025 року максимальний розмір виплат за цим інструментом обмежувався 1% ВВП, а після – без обмежень з урахуванням темпів зростання економіки. Однак рішенням уряду ця умова може мати такий вигляд: до кінця 2027 року максимальний розмір виплат обмежується 0,5% ВВП.

Рішення Кабінету Міністрів ще має погодити парламентський комітет із питань бюджету.

Контекст:

Міністр фінансів Сергій Марченко в інтерв'ю LB.ua 28 березня говорив, що графік виплат із зовнішнього боргу не складний цьогоріч, тому Україна має всі можливості навіть у воєнний час обслуговувати його погашення. Він зазначав, що уряд хоче бути відповідальними щодо зовнішніх боргів і не розглядає їх реструктуризацію.

Водночас 30 червня агентство Bloomberg повідомляло, що Україна вивчає можливість реструктуризації боргу на тлі обмежених джерел фінансування бюджету в умовах війни, проте рішення не очікують до кінця літа.

Нацбанк у своєму червневому звіті про фінстабільність зазначав, що зараз обговорюють можливість надання Україні "канікул" для виплат за зовнішнім боргом.