Волинець: Завдяки формулі "Роттердам плюс" держшахти отримали 2,4 млрд грн
Нова методологія розрахунку цін на вугілля дала державним шахтам можливість виплачувати зарплати, заявив голова Незалежної профспілки гірників України Михайло Волинець.
Прив'язка до міжнародних індексів принесла державним шахтам 2,4 млрд грн і дала можливість виплачувати зарплати, заявив голова Незалежної профспілки гірників України Михайло Волинець. Про це він повідомив на круглому столі Європейської бізнес-асоціації "Ринкове ціноутворення на енергоресурси як частина міжнародних зобов'язань України і фактор енергобезпеки", пише Gazeta.ua.
Ціну на вугілля на державних шахах, як і раніше, встановлює Міністерство енергетики та вугільної промисловості в ручному режимі, але нова методологія вже дала стимул для зростання ціни, зазначив він.
"Усього держшахти отримали 2 млрд 416 млн грн – це все завдяки використанню формули "Роттердам плюс". Завдяки цим коштам держпідприємства змогли видихнути – почати виплачувати зарплати", – сказав Волинець.
Він підкреслив, що, незважаючи на це, шахти потребують інвестиційних програмах.
"Зараз усе одно немає коштів для інвестування. Я приведу приклад шахти Сургая. У неї 100 млн тонн запасів. Чотири роки тому гірничими роботами окантували лаву, і вже чотири роки не можемо її запустити. Така ось ситуація у держсекторі", – розповів Волинець.
У 2016 році Національна комісія, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики і комунальних послуг, затвердила методику розрахування оптової ціни електроенергії, яка ґрунтується на європейському індексі цін на вугілля. Формула "Роттердам плюс" включає ціну вугілля для виробництва електроенергії, засновану на котируваннях вугільного хаба ARA (Амстердам–Роттердам–Антверпен) плюс доставку в український порт.