Світовий банк готовий виділити Україні $230 млн у межах ініціативи COVAX – Мінфін
8 вересня міністр фінансів Сергій Марченко зустрівся з регіональним директором Світового банку у справах Білорусі, Молдови та України Арупом Банерджі. Про це повідомила пресслужба Мінфіну.
Сторони обговорили виділення додаткового фінансування на боротьбу з пандемією COVID-19, реформи фінансового і банківського сектору, реалізацію пенсійної реформи в Україні та умови отримання позики на політику розвитку у сфері економічного відновлення.
Банерджі зазначив, що Світовий банк готовий виділити Україні $230 млн до грудня 2021 року у межах глобальної ініціативи COVAX.
"Також було піднято питання розробки стратегії Світового банку Country Partnership Strategy, яка має на меті досягнення країною стійкого економічного відновлення та зростання. Регіональний директор зауважив, що пріоритетними напрямами мають бути енергетична, аграрна сфери та транспортна система", – зазначили в релізі.
Глава МОЗ Віктор Ляшко 3 вересня повідомив, що в межах співпраці України зі СБ закуповують вакцини проти коронавірусу, холодильне та лабораторне обладнання, проводять тренінги та працює контакт-центр.
Контекст:
Спалах коронавірусної інфекції виник наприкінці 2019 року в Китаї. 11 березня 2020 року Всесвітня організація охорони здоров'я оголосила поширення коронавірусу пандемією. З початку епідемії в Україні підтвердили 2,3 млн випадків COVID-19, померло 54,2 тис. осіб, одужало 2,2 млн пацієнтів.
Світовий банк – один із найбільших позичальників у світі, другий після Міжнародного валютного фонду. З моменту приєднання України до СБ 1992 року загальний обсяг зобов'язань банку перед країною перевищив $13 млрд у межах приблизно 80 проєктів і програм. Поточний портфель інвестиційних проєктів Світового банку в Україні становить майже $3,4 млрд, у його межах реалізовують 11 інвестиційних проєктів та одну "Програму заради результатів".
У травні цього року Україна отримала кілька кредитів від СБ. 28 травня банк затвердив надання Україні додаткових $100 млн у межах проєкту "Доступ до довгострокового фінансування" для боротьби з наслідками COVID-19. Гроші обіцяли спрямувати на підтримку малих і середніх підприємств, орієнтованих на експорт. Проєкт "Доступ до довгострокового фінансування" на загальну суму $150 млн діє в Україні з літа 2018 року.
МОЗ України та Міжнародний банк реконструкції та розвитку, головна кредитна установа СБ, 18 травня уклали угоду на суму приблизно $90 млн. На ці гроші в Україні хотіли почати проєкт "Екстрене реагування на COVID-19 і вакцинація в Україні".