Із 1 січня Кабмін скасував пільговий тариф на перші 100 кіловат електроенергії для населення
На засіданні 28 грудня уряд України скасував пільговий тариф 0,9 грн/ кВт-год на перші 100 кВт-год для побутових споживачів. Пільгу скасують із 1 січня 2021 року, повідомляє "РБК-Україна".
"Продовжити режим ПСЗ (публічних спеціальних зобов'язань. – "ГОРДОН") вирішили до 31 березня 2021 року і встановити фіксовану ціну для побутових споживачів на рівні 1,68 грн/кВт-год", – цитує агентство в.о. міністра енергетики Юрія Вітренка.
Отже, із нового року і до 31 березня населення оплачуватиме всю спожиту електроенергію за єдиним тарифом.
"У цілому проєкт в.о. міністра Юрія Вітренка зберігає занижені тарифи на електроенергію для населення. Навіть після підвищення вони будуть приблизно у два рази нижчими від реальних ринкових цін на електричну енергію", – зазначає "РБК-Україна" .
Востаннє ціни на електроенергію для населення переглядали в березні 2017 року, писав портал ExPro. Вони становлять 0,9 грн/кВт-год на перші 100 кВт-год і 1,68 грн/кВт-год на інший обсяг місячного споживання.
За даними Міністерства енергетики, тариф для населення у грудні 2020 року не покриває витрат на доправлення електроенергії від електростанцій до кінцевих споживачів. Щорічні дотації через занижені тарифи на електроенергію для населення сягнули 65–70 млрд грн. Тодішній глава Міненерго Юрій Бойко 26 листопада заявив про вимушений перегляд підходів до формування тарифів для населення найближчим часом.
Ідею українського уряду наблизити побутові тарифи на електроенергію до ринково обґрунтованого рівня підтримали секретаріат Енергетичної спільноти і Єврокомісія.