Від початку року "ДТЕК Енерго" наростила відпуск електроенергії на 10%

Відпуск компанією електроенергії протягом 11 місяців 2021 року становить майже 22,6 млрд кВт-год
Фото: dtek.com
У листопаді 2021 року обсяг відпуску електричної енергії ТЕС "ДТЕК Енерго" становив майже 2,4 млрд кВт-год, а загалом протягом 11 місяців року цей показник був на 10% вищим, ніж за такий самий період 2020 року, повідомили 20 грудня у пресслужбі компанії.

"Вся країна очікує на безперебійне проходження холодів. Не дивлячись на мінімальне навантаження на інші підприємства теплової генерації через дефіцит палива, наші ТЕС продовжують підтримувати стабільну роботу енергосистеми України. Минулого тижня кількість блоків ТЕС "ДТЕК Енерго" в роботі досягала 31 шт. із 38 працюючих у системі енергоблоків ТЕС і ТЕЦ. Це рекордний по кількості одночасно працюючого в мережі обладнання показник за останні 10 місяців", – цитує пресслужба генерального директора компанії Ільдара Салєєва.

У "ДТЕК Енерго" зазначили, що ТЕС використовують вугілля як власного видобування так і імпортоване.

"Так, за 11 місяців цього року на шахтах компанії видобули понад 15,2 млн т вугілля марки "Г". Усього у цьому році заплановано видобути близько 17 млн т газового вугілля. Також "ДТЕК Енерго" продовжує імпортувати паливо для потреб власної генерації. У листопаді було імпортовано 100 тис. т вугілля, а за останні три місяці – близько 455 тис. тонн. Усього для стабільного проходження опалювального сезону компанією на сьогодні законтрактовано понад 1 млн т імпортного вугілля", – підсумували в компанії.

Контекст:

Увечері 15 листопада президент Володимир Зеленський опублікував відеозвернення, у якому пообіцяв, що нестачі вугілля в Україні не буде і "держава нікого не залишить без світла та тепла". Він згадав, зокрема, що, "окрім нашого, українського, вугілля, буде сім кораблів Panamax, які вже йдуть і прибудуть в українські порти найближчим часом".

Того самого вечора приватна компанія ДТЕК Ріната Ахметова повідомила, що зафрахтувала сім кораблів із вугіллям для забезпечення українських ТЕС паливом. "Президент України Володимир Зеленський відзначив зусилля компанії щодо підготовки до опалювального сезону та забезпечення вугіллям у складних умовах", – ішлося у пресрелізі.

8 грудня СБУ надіслала Кабміну звіт, у якому попередила уряд України про реальну загрозу зупинки ТЕС через дефіцит вугілля, повідомляло видання ZN.UA 16 грудня. Згідно з документом, станом на 1 грудня на складах було 486,2 тис. тонн вугілля за планового накопичення 2632,7 тис. тонн (відхилення – 2146,5 тис. тонн).

17 грудня прем'єр-міністр Денис Шмигаль заявив, що дві теплоелектростанції та дві теплоелектроцентралі переходять на природний газ через дефіцит вугілля на складах.