Від початку року ДФС конфіскувала контрафактного пального на 490 млн грн – голова ДФС Мельник
Обсяг виявленого і конфіскованого в Україні нелегального палива протягом трьох місяців 2021 року становить 15 712 тонн на суму понад 490,5 млн грн, розповів голова Державної фіскальної служби України Вадим Мельник в інтерв'ю виданню Kosatka Media.
Найбільшу популярність мають схеми із ввезення нелегального палива, безмитного ввезення присадок для подальшого збільшення октанового числа, а також виготовлення контрафакту на потужностях місцевих нафтобаз.
"На чорний ринок потрапляє вже готовий продукт із Росії, Білорусі, в основному, дизпаливо. Він завозиться у великих обсягах як "у білу", так і з заниженням митної вартості чи об'ємів. Схеми існують різні. І такі продукти потрапляють на заправки і торгуються за заниженими цінами. Аналогічна ситуація і з незаконним виготовленням на нелегальних НПЗ. Нелегальні продавці не тільки не сплачують гроші у бюджет, а ще й забезпечують неякісним пальним населення", – зазначив Мельник.
Він вважає, що однією із причин високої частки такої продукції на українському ринку нафтопродуктів є недосконалість законодавчої бази. Встановлення правильних сертифікованих витратомірів, лічильників і рівнемірів дасть змогу вести чіткий облік входу, розподілу і продажу. І таке рішення стосується не тільки паливно-мастильних матеріалів, зазначив голова ДФС, а й сигарет, алкоголю та спирту.
Серед методів, що підвищують ефективність боротьби з нелегальною продукцією, Мельник вказав введення електронного акцизу. За словами голови ДФС, поки питання про створення такого акцизу активно розробляють спільно з Міністерством цифрової трансформації.
"Це реально. В інших же державах працює. Питання в технічних і фінансових можливостях, на мій погляд. Ми витрачаємо великі ресурси держслужб, щоб регулювати, перевіряти. Тут важливо не захопитися процесом. Ми за всім не вженемося. Правоохоронний орган має працювати більш аналітично. Навіщо ставити контролера біля кожної АЗС? Треба чітко визначити порядок проведення обліку на вході в державу, при виготовленні і на виході до бака споживача", – резюмував він.