З України вийшло ще чотири судна із продовольством, у Кенію доправили пшеницю – Мінінфраструктури
"Із портів Великої Одеси вийшло чотири судна зі 129 тис. тонн агропродукції для Африки, Азії та Європи. Серед них балкер Ince Atlantic із 44 тис. тонн пшениці для Кенії. Це вже третє судно з українським зерном для цієї африканської країни", – ідеться у повідомленні.
У Мінінфраструктури зазначили, що у Кенію пшеницю доправлять і в межах гуманітарної програми Grain from Ukraine, суть якої – пряма закупівля країнами – учасницями проєкту агропродукції в українських виробників і передання її країнам, які опинилися на межі голоду.
"Наразі в портах Великої Одеси під обробкою 27 суден. На них завантажують 1 млн тонн української агропродукції. По "зерновому коридору" рухаються два судна під завантаження 63 тис. тонн", – пояснили у відомстві.
За його даними, станом на 19 грудня у протоці Босфор на проведення інспекції чекало 80 суден.
"Із 1 серпня з портів Великої Одеси вийшло 569 суден, які експортували 14,3 млн тонн українського продовольства до країн Азії, Європи та Африки", – підсумували в Мінінфраструктури України.
Контекст:
Росія блокувала вивезення української агропромислової продукції з морських портів після початку повномасштабного вторгнення в Україну 24 лютого. У травні президент України Володимир Зеленський говорив, що в українських портах заблоковано 22 млн тонн зерна, яке мало піти на експорт.
22 липня в Туреччині відбулося підписання угод про морський експорт українського зерна. Україна підписала документ із Туреччиною та ООН, Росія дзеркально зробила те саме. Перше судно, завантажене українським зерном після досягнення домовленості про розблокування експорту, вийшло з порту Одеси вранці 1 серпня.
Завдяки чорноморській "зерновій ініціативі" знизилися ціни на продовольство, це опосередковано врятувало від голоду понад 100 млн людей, заявили в ООН.
17 листопада у Стамбулі домовилися про продовження роботи "зернового коридору" ще на 120 днів.