З України вийшло ще чотири судна із зерном, вони вирушили і до Африки, і до Азії – Мінінфраструктури

BC Callisto вирушив до Алжиру
Фото: Міністерство інфраструктури України / Facebook
У межах угоди про продовольство під егідою ООН із морського порту в Одесі вийшло ще одне судно, воно вирушило до Ефіопії. Про це Міністерство інфраструктури України поінформувало 22 березня у Facebook.

"Зернова ініціатива": 17-те судно, зафрахтоване Всесвітньою продовольчою програмою ООН, вийшло з порту Одеси. Балкер Deniz M доставить 30 тис. тонн гуманітарної пшениці до Ефіопії", – ідеться у повідомленні.

У Мінінфраструктури зазначили, що під егідою Всесвітньої продовольчої програми ООН до нужденних країн Африки та Азії доправили понад 5 млн тонн української пшениці.

Також сьогодні з українських морських портів Південний, Чорноморськ та Одеса (Велика Одеса) вийшло три судна із 112,4 тис. тонн агропродукції для Африки та Азії, пояснили в українському відомстві. Зокрема, балкер BC Callisto має доправити до Алжиру 30,5 тис. тонн пшениці, а балкер Ioannis Theo – 52 тис. тонн пшениці до В'єтнаму.

"По "зерновому коридору" рухаються чотири судна під завантаження 122 тис. тонн агропродукції. Із 1 серпня з портів Великої Одеси вийшло 833 судна, які експортували 25,3 млн тонн українського продовольства до країн Азії, Європи та Африки",  – зазначили у міністерстві.

Контекст:

Росія блокувала вивезення української агропромислової продукції з морських портів після початку повномасштабного вторгнення в Україну 24 лютого 2022 року. У травні президент України Володимир Зеленський говорив, що в українських портах заблоковано 22 млн тонн експортного зерна.

22 липня в Туреччині відбулося підписання угод про морський експорт українського зерна. Україна підписала документ із Туреччиною та ООН, Росія дзеркально зробила те саме. Перше судно, завантажене українським зерном після досягнення домовленості про розблокування експорту, вийшло з порту Одеси вранці 1 серпня.

Завдяки чорноморській "зерновій ініціативі" впали ціни на продовольство, це опосередковано врятувало від голоду понад 100 млн людей, заявили в ООН.

17 листопада 2022 року та 18 березня 2023 року роботу "зернового коридору" продовжували.