Протягом року кількість підроблених гривень в Україні зменшилася вчетверо – НБУ

Найбільше у країні фальшивих купюр номіналом 200 та 500 грн
Фото: Національний банк України / Facebook
Упродовж 11 місяців 2022 року порівняно з аналогічним періодом минулого року кількість вилучених підроблених банкнот гривні зменшилася у 3,9 раза, а сума – у 4,5 раза. Про це поінформували в Національному банку України, повідомляє УНН.

За даними регулятора, у цей період на 1 млн справжніх банкнот в обігу припадало 2,1 штуки підробок (2021 року цей показник становив 7,1 штуки).

У НБУ наголосили, що більшість підроблених банкнот національної валюти, вилучених з обігу 2022 року – це купюри 200 і 500, водночас фальшивомонетники вважають за краще "виготовляти" банкноти старого типу.

"При цьому 90,2% вилучених з обігу підроблених банкнот гривні припадає на банкноти старого зразка. Співвідношення між підробками банкнот гривні старого й нового зразка кожного номіналу залишалися практично незмінними протягом останніх трьох років", – поінформували в Нацбанку.

Там зазначили, що основним способом підроблення залишається друк на принтері. Фальшивомонетники розраховують на неуважність громадян і касових працівників торгових закладів.

Щодо підроблення монет, у НБУ констатували, що в Україні вона зійшла нанівець.