За шкоду житлу через підрив Каховської ГЕС можна отримати компенсацію за програмою "єВідновлення" – Шуляк

Шуляк розповіла, що підпадає під дію закону, який передбачає компенсації за зруйноване чи пошкоджене житло
Фото: rada.gov.ua
За пошкоджене і зруйноване житло внаслідок підриву російськими окупантами греблі Каховської ГЕС можна буде отримати компенсацію, адже ці випадки підпадають під дію закону про виплату допомоги за програмою "єВідновлення". Про це заявила народна депутатка, голова комітету з питань організації державної влади, місцевого самоврядування, регіонального розвитку та містобудування Олена Шуляк 9 червня, повідомляє пресслужба Верховної Ради.

За її словами, коли депутати розробляли відповідний закон, який набув чинності у травні, то припускали, що житло руйнуватиметься не лише внаслідок обстрілів, а й унаслідок інших дій, які може спричинити агресія РФ. Тому в законі прописано, що компенсацію надаватимуть за зруйноване чи знищене житло і внаслідок бойових дій, і внаслідок терористичних актів, диверсій тощо.

Підтоплення, пошкодження та руйнування будинків, що сталися через знищення ГЕС, підпадає під дію закону, сказала Шуляк.

Вона зазначила, що Кабміну, можливо, доведеться створити окрему постанову, щоб врахувати деякі нюанси. Зокрема, щоб там було зазначено, що пошкодження чи руйнування сталося через підтоплення.

Уряд України 21 квітня ухвалив постанову, яка визначає процедуру й умови надання державної допомоги українцям, будинки яких пошкоджено через бойові дії.

"ГОРДОН" підготував пояснення, як за допомогою "єВідновлення" отримати компенсацію за зруйноване житло.

Контекст:

Війська РФ уночі 6 червня підірвали Каховську ГЕС, станцію зруйновано і, як заявили в "Укргідроенерго", її неможливо відновити. Унаслідок підриву зруйновано дамбу Каховського водосховища, стався неконтрольований паводок, 9 червня в Херсонській ОВА повідомили, що вода почала спадати, і на цей момент затоплено 3624 будинки у 32 населених пунктах Херсонської області.

У Херсонській області оголосили евакуацію. На окупованій частині регіону, який більше постраждав від повені, її провалено, заявляв президент України Володимир Зеленський. Відомо щонайменше про вісьмох загиблих на цій території (в Олешках). 8 червня у МВС України повідомили, що із затоплених територій евакуйовано 2339 осіб, із них 120 дітей.