Заступник голови Держмитслужби розповів про наслідки спрощеного оформлення ввезення машин
Він зазначив, що ухвалений 24 березня закон про спрощене митне оформлення товарів і транспортних засобів було задумано для того, щоб економіка країни працювала в умовах воєнного стану без збоїв.
"Однак зараз бачимо тенденцію до масового ввезення в Україну транспортних засобів. Наші партнери не розуміють цього. Адже поки вони збирають для нашої країни гуманітарну допомогу, ми ввозимо у великій кількості автомобілі, у тому числі дорогі. До цього закону вноситимуться зміни", – упевнений Щуцький.
Заступник голови митниці додав, що його відомство бачить основним завданням прискорення проходження гуманітарних вантажів в Україну, тому і Кабмін, і парламент розглядають можливість або скасування, або обмеження норм закону.
"Якщо раніше по домовленостях із суміжними країнами були окремі черги для гуманітарних вантажів і для товарної групи, то після того, як достатньо велика кількість транспортних засобів поїхала в Україну, змінилося ставлення до ситуації в сусідніх країн і знову з'явилася одна черга. Тому волонтерам стало важче ввозити гуманітарну допомогу", – додав він.
Контекст:
Верховна Рада 24 березня ухвалила законопроєкт №7190, яким звільнила від мита та податку на додану вартість імпорт товарів, які ввозять підприємства.
24 квітня у Верховній Раді зареєстрували законопроєкт №7311, який передбачає повернення мита, податку на додану вартість (ПДВ) та акцизу на автомобілі й товари народного споживання. Автори законопроєкту пояснили необхідність повернення оподаткування тим, що лише за перший тиждень звільнення від мита і ПДВ до держбюджету не надійшло понад 700 млн грн доходів.