Заступник глави кіберполіції України: Ми розробили ряд пропозицій щодо легалізації криптовалюти, винесли це питання на рівень уряду
До правоохоронців дуже часто звертаються із заявами про викрадення криптовалюти, розповів заступник начальника департаменту кіберполіції Національної поліції України Олександр Гринчак.
У департаменті кіберполіції Національної поліції України розробили низку пропозицій щодо легалізації криптовалюти, сказав заступник начальника департаменту Олександр Гринчак в інтерв'ю "Радіо Свобода".
"Що стосується криптовалюти, зараз ми розробили ряд пропозицій, винесли це питання на рівень уряду і хочемо криптовалюту легалізувати, щоб вона була підконтрольна. За допомогою цієї валюти здійснюється чимало злочинів: продаж наркотиків, зброї і таке інше", – зазначив він.
За словами Гринчака, у кіберполіцію дуже часто звертаються із заявами про викрадення криптовалюти.
"Існують шахрайські схеми, коли власник електронного гаманця надає шахраям доступ до своїх акаунтів і вони переводять десятки тисяч доларів на інший гаманець. Цей вид злочину можна кваліфікувати як шахрайство із використанням електронно-обчислювальної техніки. Людина ошукана, вона перерахувала якісь електронні кошти за якісь послуги і взамін нічого не отримала – це чисте шахрайство", – додав заступник глави департаменту.
Криптовалюта – віртуальна грошова одиниця. Її не контролює жоден банк, у неї немає купюр і банкнот, а всі операції проводять тільки в інтернеті і доступні у відкритому вигляді. Наразі у світі існує понад 2 тис. криптовалют, найпопулярніші з них – Bitcoin (біткоін) і Ethereum (ефіріум).
У серпні 2017 року виконувач обов'язків голови Національного банку України Яків Смолій обіцяв, що регулятор спільно з іншими державними органами спробує знайти визначення біткоіну.
11 січня секретар Ради національної безпеки і оборони України Олександр Турчинов заявив, що правовий вакуум на ринку криптовалют "створює загрози для економіки і безпеки держави".