Зеленський хоче добудувати два енергоблоки Хмельницької АЕС
Президент України Володимир Зеленський у межах робочої поїздки у Хмельницьку область відвідав Хмельницьку атомну електростанцію, де провів нараду з керівництвом державного підприємства "НАЕК "Енергоатом".
9 вересня президент України Володимир Зеленський провів на Хмельницькій атомній електростанції (ХАЕС) зустріч із керівництвом державного підприємства "НАЕК "Енергоатом". За її результатами він поставив перед урядом завдання розробити стратегію розвитку атомної енергетики України з конкретними термінами виконання. Про це повідомила пресслужба Офісу президента України.
За її результатами глава держави поставив перед урядом завдання розробити стратегію розвитку атомної енергетики України з конкретними строками виконання.
Також президент заявив, що доручить Кабінету Міністрів України забезпечити фінансування будівництва третього і четвертого енергоблоків ХАЕС, вирішити питання заборгованості перед "Енергоатомом" і вивести компанію на вищий рівень підпорядкування державного управління.
"Якщо запустимо третій і четвертий блоки – упродовж будівництва і запуску ще буде в цілому по країні плюс 100 тис. робочих місць. Мені здається, що це і є завдання, із яким державі треба розібратися", – підкреслив Зеленський.
Під час спілкування з колективом ХАЕС президент висловив думку, що добудувати два енергоблоки можна протягом чотирьох-п'яти років.
"Ми маємо займатися введенням третього і четвертого блоків. Можна [їх] побудувати десь за чотири-п'ять років. Ми говоримо про те, як це зробити швидше. Я би хотів, щоб ми зрозуміли терміни, щоб це було безпечно", – цитує Зеленського його пресслужба.
Наразі готовність цих енергоблоків становить 75% і 15% відповідно.
Наказ про будівництво ХАЕС підписали 4 лютого 1977 року. 1987 року прийняли у промислову експлуатацію енергоблок №1, 2005-го – енергоблок №2. Номінальна потужність кожного – 1000 МВт. Сьогодні на Хмельницькій АЕС працює понад 5 тис. осіб.
Третій і четвертий енергоблоки Україна мала добудувати у співпраці з Росією, але після російської агресії, 2015 року, угоду було денонсовано.
Цього року Хмельницька АЕС виробила 8,1 млрд кВт•год електроенергії.