Зеленський про межу цін на російську нафту: Світ ніяк не може наважитися на справжнє енергетичне роззброєння РФ. Це слабка позиція

Зеленський: Не назвеш серйозним рішення встановити таку межу для російських цін, яка цілком комфортна для бюджету держави-терориста
Фото: president.gov.ua

Президент України Володимир Зеленський назвав "несерйозною" встановлену країнами групи G7, Австралії та ЄС межу ціни в розмірі $60 за барель російської нафти, яку експортують із РФ морем. Про це він говорив у вечірньому зверненні 3 грудня, опублікованому Офісом президента.

"Зараз у світі завершилася – на жаль, без серйозних рішень – дискусія щодо прайс-кепів, тобто щодо обмеження експортної ціни російської нафти. Бо не назвеш серйозним рішення встановити таку межу для російських цін, яка цілком комфортна для бюджету держави-терориста", – сказав президент.

Він наголосив, що Росія вже завдала колосальних збитків усім країнам світу свідомою дестабілізацією енергоринку.

"А світ ніяк не може наважитися на її справжнє енергетичне роззброєння. Це слабка позиція. І лише питання часу, коли все одно доведеться застосовувати сильніші інструменти. Шкода, що цей час буде втрачений", – наголосив Зеленський.

Він звернув увагу на те, що за встановленого обмеження в розмірі $60 за барель російський бюджет отримає на рік приблизно $100 млрд.

"Ці гроші підуть не тільки на війну й не тільки на подальше спонсорування Росією інших терористичних режимів та організацій. Ці гроші підуть і на подальшу дестабілізацію якраз тих країн, які намагаються зараз уникнути серйозних рішень", – нагадав Зеленський.

Він також повідомив, що провів сьогодні нараду з керівниками зовнішньополітичного блоку.

"Підсумували тиждень і готуємо нові заходи на грудень і січень. Дуже потужні заходи. Позиція України звучатиме, інтереси України будемо реалізовувати попри все", – пообіцяв президент.

Контекст:

Уряди країн Європейського союзу домовилися про обмеження ціни на російську морську нафту в розмірі $60 за барель 2 грудня. До них приєдналися країни "Групи семи" й Австралія.

Водночас Україна, а також Польща та країни Балтії наполягали, щоб ціни були нижчими.

"Обмеження ціни на рівні до $30 за барель видається більш слушною пропозицією", – говорив Зеленський 25 листопада.