Зеленський про підвищення тарифів на воду: М'яко кажучи, ганебне рішення. Непрофесійне. Будуть рішення у відповідь

Зеленський про підвищення тарифів на воду: Ми не можемо і не будемо спокійно сприймати такі рішення
Фото: president.gov.ua
Президент України Володимир Зеленський розкритикував рішення Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг (НКРЕКП), щодо підвищення тарифів на централізоване водопостачання й водовідведення. Про це він заявив у вечірньому відеозверненні 1 липня, яке опублікувала його пресслужба.

"Сьогодні з'явилося повідомлення від Нацкомісії щодо енергетики та комунальних послуг про підвищення тарифів на воду. М'яко кажучи, ганебне рішення. Непрофесійне. Не погоджене з урядом. Ми не можемо і не будемо спокійно сприймати такі рішення. Уряду доручено представити рішення у відповідь. І вони будуть",  заявив він.

Якими будуть ці рішення, Зеленський не уточнив.

Контекст:

НКРЕКП 29 червня ухвалила рішення про коригування тарифів на водопостачання та водовідведення для 34 водоканалів в Україні. У підсумку в середньому по країні тарифи на воду зростуть на 32% з 1 липня. У НКРЕКП очікують, що середній розмір платіжки для сім'ї із двох-трьох осіб сягатиме 256 грн на місяць (зростання становитиме 62 грн на місяць).

Розмір тарифу в кожному регіоні свій, у середньому по країні – 39,37 грн/м&³3;. Повний перелік постанов із новими тарифами опубліковано на сайті НКРЕКП. Водночас тарифи на водоспоживання в містах, які суттєво постраждали внаслідок бойових дій, залишаються незмінними. Це Харків, Миколаїв і Херсон.

У комісії заявили, що зростання тарифу зумовлене збільшенням витрат на електроенергію в середньому на 14%; підвищенням оплати праці робітникам водоканалів на 13%; зростанням обсягів закупівлі реагентів на 88%, зобов'язань ліцензіатів за кредитами – 60%. Окрім того, враховано компенсацію вартості електричної енергії з початку 2023 року.

Прем'єр-міністр Денис Шмигаль заявив, що доручив міністру енергетики Герману Галущенку і Міністерству інфраструктури провести додаткові консультації із НКРЕКП щодо можливості перегляду таких рішень.