240 депутатів підтримали закон про ринок землі в першому читанні. Результати голосування за фракціями
За законопроєкт про обіг земель сільськогосподарського призначення в першому читанні проголосувало 227 депутатів парламенту від фракції "Слуга народу".
Верховна Рада України 240 голосами ухвалила в першому читанні законопроєкт №2178-10 "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо обігу земель сільськогосподарського призначення". На сайті парламенту наведено підсумки голосування за фракціями:
- "Слуга народу" – 227 "за", троє – "проти", 16 утрималися, один не голосував, п'ятеро були відсутні;
- "Опозиційна платформа – За життя" – нуль "за", двоє – "проти", нуль утрималися, один не голосував, 41 відсутній;
- "Європейська солідарність" – нуль "за", 20 "проти", нуль утрималися, троє не голосували, троє були відсутні;
- ВО "Батьківщина" – нуль "за", 17 "проти", нуль утрималися, нуль не голосували, семеро були відсутні;
- позафракційні – 13 "за", семеро "проти", восьмеро утрималися, шестеро не голосували;
- Депутатська група "За майбутнє" – нуль "за", троє – "проти", 16 утрималися, четверо не голосували;
- "Голос" – нуль "за", нуль "проти", 17 утрималися, один не голосував, двоє були відсутні.
Мораторій на продаж земель сільськогосподарського призначення діє в Україні із 2002 року. 20 грудня 2018 року Верховна Рада продовжила його до 2020 року.
2 вересня 2019 року президент України Володимир Зеленський доручив Кабінету Міністрів розробити законопроєкт про введення у країні ринку землі сільськогосподарського призначення.
19 вересня прем'єр-міністр України Олексій Гончарук анонсував відкриття ринку землі в Україні з 1 жовтня 2020 року. 25 вересня у Верховну Раду подали законопроєкт про ринок землі, який затвердив Кабінет Міністрів України 24 вересня.
11 листопада Зеленський заявив, що політики останні 20 років "маніпулюють" питанням ринку землі. "Старі політики залякали простих людей, посіяли в їхніх головах ряд міфів, переконуючи, що цього не можна робити", – сказав президент. За його словами, між першим і другим читанням відповідного законопроєкту питання про можливість продажу землі іноземцям винесуть на всеукраїнський референдум.
Парламентські фракції "Батьківщина", "Опозиційна платформа – За життя", "Європейська солідарність", а також депутатська група "За майбутнє" виступають проти скасування мораторію на продаж українських земель сільськогосподарського призначення.