4 березня Рада може проголосувати за відставку Гончарука – ЗМІ
За даними "Української правди", 28 лютого на зустрічі з прем'єр-міністром Олексієм Гончаруком президент України Володимир Зеленський докоряв йому за незадовільну роботу Кабміну. Видання пише, що у Верховній Раді достатньо голосів за відставку Гончарука, 4 березня таке голосування може відбутися.
На позачерговому засіданні Верховної Ради 4 березня, імовірно, відбудеться голосування за відставку прем'єр-міністра Олексія Гончарука. Про це пише "Українська правда" з посиланням на джерело в Офісі президента.
За даними видання, вірогідність цього становить 99%.
За словами співрозмовника видання, голосів за відставку Гончарука достатньо. В.о. глави Кабміну можуть призначити віцепрем'єра Дениса Шмігаля.
Видання пише, що на зустрічі Гончарука з президентом Володимиром Зеленським 28 лютого президент дорікав прем'єру за незадовільну роботу Кабміну. Зауваження стосувалися, зокрема, падіння економіки та промислового виробництва, медичної реформи, ситуації з коронавірусом і платіжок за комунальні послуги.
Гончарук нібито визнав недопрацювання Кабміну і назвав трьох міністрів, до яких у нього немає зауважень. Серед них було згадано міністра юстиції Дениса Малюську.
За даними співрозмовника "Української правди", Гончарук нової заяви про відставку не писав.
28 лютого видання НВ написало, що Гончарук вирішив написати заяву про відставку після зустрічі бізнесмена Ігоря Коломойського, Малюськи і президента України Володимира Зеленського, на якій глава держави критикував міністра.
Видання ZN.UA з посиланням на джерела в Офісі президента писало, що Зеленський порушив питання про рішення Кабміну змінити глав трьох енергокомпаній, зокрема "Центренерго", якими керувала довірена особа Коломойського. Зеленський нібито сказав Гончаруку, що Коломойський незадоволений кадровими змінами, і поцікавився, чому прем'єр-міністр вирішив це зробити. У відповідь Гончарук сказав, що йому "незрозуміла генеральна лінія: то ми боремося з Коломойським, то ми не боремося з Коломойським, то ми покращуємо відносини з МВФ, то ми їх псуємо".
Уряд на чолі з Гончаруком було сформовано першого дня роботи Верховної Ради, 29 серпня 2019 року.
17 січня прем'єр-міністр заявив, що написав заяву про відставку і передав її президенту з правом внесення в парламент, щоб "прибрати будь-які сумніви в повазі та довірі до глави держави". Це сталося після того, як YouTube-канал "Как обмануть президента" оприлюднив аудіозапис розмов, які нібито відбулися між Гончаруком, міністеркою фінансів Оксаною Маркаровою, головою Національного банку України Яковом Смолієм та його заступницею Катериною Рожковою. Людина з голосом, схожим на голос Гончарука, на цих записах визнала, що у президента "дуже примітивне розуміння економічних процесів".
Зеленський сказав, що дає Гончаруку шанс працювати далі.
25 лютого видання Kyiv Post із посиланням на три джерела першим повідомило, що Зеленський розглядає колишнього віцепрем'єр-міністра України Сергія Тігіпка як нового прем'єр-міністра, переговори з ним нібито тривають.
Президент підтвердив, що нещодавно зустрічався з Тігіпком, але не уточнив, про що саме вони говорили. "Я дійсно з багатьма людьми веду співбесіди", – підкреслив глава держави.
Гончарук теж сказав, що проводив зустріч із Тігіпком, і заявив, що звик до чуток про відставку. "Нам дійсно необхідно посилити уряд радниками, які добре розуміють, що таке промисловість", – зазначив прем'єр.
Серед кандидатів на посаду нового прем'єр-міністра України, крім бізнесмена Сергія Тігіпка, розглядали також кандидатуру бізнесмена Валерія Хорошковського, повідомляли 26 лютого "Українська правда" та LB.ua.