Адвокат Смирнов подав клопотання про виклик Грановського на допит

Олександра Грановського мають викликати на допит, вважає адвокат блогера Барабошка
Фото: Александр Грановский / Facebook

Народного депутата від Блоку Петра Порошенка Олександра Грановського можуть допитати у справі про Tinder-скандал. За даними захисника блогера Олександра Барабошка, для Грановського збирали інформацію проти харківського політика Володимира Скоробагача, який зібрався балотуватися в обласному центрі у тому самому округзі, у якому планує обиратися в парламент Грановський.

Адвокат Андрій Смирнов, який представляє в суді у справі про секс-скандал навколо українських чиновників інтереси одного з підозрюваних, – блогера Олександра Барабошка – подав клопотання про виклик на допит народного депутата від Блоку Петра Порошенка Олександра Грановського. Про клопотання юрист повідомив виданню "Страна".

"Дійсно, наша юридична команда ініціювала низку необхідних, на нашу думку, процесуальних дій за участю депутата Грановського. Вивчивши матеріали кримінальної справи, свідчення фігурантів і публічні заяви чиновників, ми дійшли достатніх висновків про ймовірне втручання Грановського під час досудового слідства та тиск на прокурорів у цій кримінальній справі", – заявив Смирнов.

Сайт "24 каналу" опублікував фото клопотання і зазначив, що в документі йдеться про збір інформації за дорученням Грановського проти харківського політика Володимира Скоробагача. За даними порталу, Скоробагач збирається балотуватися в Раду в одномандатному виборчому окрузі №169, у якому планує балотуватися і Грановський.

"Страна" пише, що в доповнених матеріалах справи також згадано і свідка у справі Володимира Коваля, який раніше заявляв про тиск на нього з боку військової прокуратури. Як стверджував Коваль, співробітники військової прокуратури розраховували дістати від нього інформацію щодо підозрюваних політтехнолога Володимира Петрова і блогера Олександра Барабошка.

"Крім цього, сам Коваль і другий підозрюваний Сергій Дубас працювали або мали відношення до ТОВ "Андердог "ЗЕ Анлоєрос". У справі також пояснюється, що компанія займалася супроводом бізнес-конфліктів: за зверненням сторони конфлікту збиралася інформація, по можливості компрометуюча. За ці послуги виплачувалася винагорода", – зазначає "24 канал".

"Діяльність компанії тісно пов'язують зі сферою інтересів знову-таки народного депутата України VIII скликання Грановського Олександра Михайловича", – ідеться у клопотанні.

7 листопада 2018 року у Facebook почали поширювати пост студентки Наталії Бурейко, де вона заявила про сексуальне домагання і погрози з боку Олександра Варченка, із яким, за її словами, була знайомою віртуально. Співрозмовник, що називав себе впливовим співробітником правоохоронних органів, писав, що в разі відмови дівчини від інтиму в неї та її родичів можуть виникнути проблеми.

Варченко заявив, що на його сім′ю почалася інформаційна атака і що хакери створили підроблений акаунт із його фото. Дружина поліцейського, заступник голови Держбюро розслідувань Ольга Варченко, припустила, що справжньою метою провокаторів є вона.

8 листопада на сторінці Бурейко з'явився пост із вибаченнями. "Я не мала жодних підстав уважати, що мені погрожував саме Олександр Варченко, а не хтось інший", – написала вона. Пізніше Бурейко повідомила виданню "Страна", що за використання її акаунта у Facebook їй обіцяли заплатити 1500 грн, але грошей вона не отримала.

29 листопада у цій справі правоохоронці затримали політтехнолога Володимира Петрова, суд відпустив його під цілодобовий домашній арешт.

У справі також фігурують блогери Василь Крутчак і Олександр Барабошко. 30 листопада суд заарештував Барабошка з можливістю вийти під заставу. 3 грудня за блогера внесли 3 млн грн, і наступного дня він вийшов із Лук'янівського СІЗО.

21 березня 2019 року Петрову змінили запобіжний захід на нічний домашній арешт.