Адвокат Титич вважає порушенням законодавства заміну адвокатів у справі ексберкутівців
Факт заміни генпрокурором Русланом Рябошапкою групи прокурорів у кримінальному провадженні щодо ексспівробітників спецпідрозділу Міністерства внутрішніх справ України "Беркут", обвинувачених у вбивстві протестувальників на вулиці Інститутській у Києві 20 лютого 2014 року, має бути кваліфіковано як втручання в діяльність прокурорів, вважає адвокат сімей Небесної сотні Віталій Титич.
Зміна прокурорів у справі ексспівробітників спецпідрозділу Міністерства внутрішніх справ України "Беркут", обвинувачених у вбивстві протестувальників на вулиці Інститутській у Києві 20 лютого 2014 року, є порушенням законодавства, переконаний адвокат сімей Небесної сотні Віталій Титич. Про це він сказав у коментарі "Громадському" під час засідання суду 28 грудня.
"Це очевидний складу злочину з боку генпрокурора, ст. 343 [Кримінального кодексу] – втручання в діяльність прокурорів. Тому тут нема чого коментувати, треба відкривати кримінальне провадження", – сказав Титич.
Слідство встановило факт 48 убивств і 80 замахів на вбивство на вулиці Інститутській у Києві 20 лютого 2014 року. У цій справі в березні – квітні 2014 року було затримано бійців "чорної роти" "Беркуту" Сергія Зінченка, Павла Аброськіна та їхнього командира Дмитра Садовника. Після того, як суд звільнив Садовника з-під варти, він зник. 23 лютого 2015 року було затримано інших бійців цієї спецроти – Сергія Тамтуру та Олександра Маринченка. У липні 2015 року затримали ще одного підозрюваного у розстрілі Небесної сотні – Олега Янішевського.
У травні 2016 року Святошинський суд почав розгляд справи ексберкутівців по суті. Їм інкримінують перевищення службових повноважень, незаконне поводження зі зброєю, умисне вбивство та заподіяння тілесних ушкоджень активістам Майдану.
У липні 2019 року суд відпустив Тамтуру під цілодобовий домашній арешт, у жовтні запобіжний захід для нього пом'якшили до нічного домашнього арешту. 20 грудня суд відпустив під домашній арешт Маринченка, інших залишив під вартою ще на два місяці.
27 грудня суд почав розглядати апеляцію на арешт.
У засіданні брала участь нова група прокурорів, призначених генпрокурором Русланом Рябошапкою. Прокурор Олексій Донський, який вів цю справу із 2014 року, назвав зміну групи несподіванкою. За його словами, в постанові Рябошапки про зміну групи були помилки.
28 грудня суд продовжив засідання. На ньому зачитали нову постанову про зміну групи прокурорів. Донський, Яніс Симонов та інші прокурори, яких замінив Рябошапка, покинули засідання.
Адвокати потерпілих заявляли відвід новій групі прокурорів, але суд не задовольнив цих клопотань.
За інформацією "Громадського", українська сторона планує у межах нового обміну передати ексберкутівців в ОРДЛО.