Адвокат: У ГПУ Денисюка водили кабінетами і певні люди вимагали за звільнення понад $1 млн
Адвокат екс-голови управління Державної податкової адміністрації у Харківській області Станіслава Денисюка Сергій Вілков заявив, що до вимагання може бути причетний головний військовий прокурор Анатолій Матіос і прокурор Дмитро Борзих.
Адвокат Сергій Вілков заявив, що у його підзахисного, екс-керівника управління Державної податкової адміністрації у Харківській області Станіслава Денисюка, представники прокуратури вимагали гроші за закриття справи. Про це заявив захисник 15 вересня в ефірі телеканала NewsOne.
"У ГПУ на вулиці Різницькій Денисюка водили кабінетами, і з початку (після затримання) до нього підходили "певні люди", які вимагали з нього і його сім'ї гроші за звільнення в розмірі понад $1 млн", – заявив Вілков.
Він додав, що після звернення Денисюка щодо цього інспекція Генпрокуратури відкрила кримінальне провадження і почала розслідування.
"Проводили негласні слідчі дії. Як пояснив Станіслав Федорович на судовому засіданні, у нас, у сторони захисту, є певна інформація, що за цими негласними слідчими діями було встановлено причетність головного військового прокурора (цю посаду обіймає Анатолій Матіос. – "ГОРДОН"), старшого процесуального керівника Борзих (заступник Матіоса Дмитро Борзих. – "ГОРДОН"). Причетність до вимагання неправомірної вигоди", – розповів юрист.
Вілков повідомив, що переговори прокурорів із Денисюком щодо хабара тривали 10 годин, і на судовому засіданні його підзахисний озвучив, як змінювалася необхідна сума.
"Спочатку сума починалася від $1 млн, потім зросла до $1,5 млн, і в підсумку за закриття справи "такса" сягла $2 млн. Це все має бути зафіксовано", – зазначив Вілков.
Адвокат заявив, що в Україні демократія існує тільки для певних осіб, а пересічних громадян можуть "катувати, помістити в умови ізоляції тощо".
"Суди сьогодні підтримують тільки сторону обвинувачення, продовжують строки утримування під вартою, абсолютно ігноруючи позицію захисту... Тому нічого після перемоги Революції гідності в кращий бік не змінилося. Більше того, стало ще гірше", – уважає він.
Останнє судове засідання у справі Денисюка він назвав тортурами.
"Тому що ігнорували й не виконували вимог КПК, Конституції, Європейської конвенції про захист прав людини й основоположних свобод тощо. Фактично Денисюка завезли на дві доби в Печерський райсуд для тортур. Моєму підзахисному не один раз викликали "швидку", – заявив Вілков.
Він вимагає, щоб генпрокурор передав справу в інше слідче управління.
Денисюк заявив, що вся ця справа – "помста Матіоса" за те, що екс-податківець не погодився на "певні умови" для його звільнення, підкреслив Вілков і додав, що за законом Матіос перевищив свої повноваження, оскільки його не було включено до складу процесуальних слідчих у цьому провадженні.
За словами захисника, Денисюк у цій справі формально не міг отримати статус підозрюваного, оскільки є чинним адвокатом, і "сьогодні незаконно залишається під вартою", а фактично його звільнення з податкової за Януковича "розбиває аргументи обвинувачення у нібито причетності до "схем Клименка".
23 серпня адвокат іншого фігуранта цієї справи, екс-голови податкової інспекції у Подільському районі Києва Олексія Ярошенка Юрій Іващенко заявив, що його підзахисний помер від серцевого нападу.
"Матіос загрався. У справі податківців перша смерть. По суті, вбили фігуранта справи – Олексія Ярошенка. Його довели до серцевого нападу. Усього 41 рік. У справі немає перспективи, оскільки немає доказів. Тому в хід іде весь бруд, який може бути", – заявив Іващенко.
Адвокат стверджував, що, за інформацією близьких, на Ярошенка жорстко тиснули з військової прокуратури, схиляли до угоди зі слідством, погрожували кримінальним покаранням йому і його сім'ї.
Денисюка підозрюють у тому, що він з липня до грудня 2011 року, будучи головою обласної податкової адміністрації, у складі створеної та організованої екс-президентом України Віктором Януковичем злочинної організації брав участь у реалізації незаконної схеми мінімізації податків, які призвели до незаконного використання податкового кредиту. Збитки держави від її діяльності, за даними слідства, становлять понад 308 млн грн.
Підозрюваними у справі є ще три людини, які обіймали керівні посади в податкових органах Харківської області у 2011–2012 роках. Один із них, екс-начальник Державної податкової інспекції у Ленінському районі Харкова Володимир Борисенко, також залишається під вартою, оскільки за нього не внесено застави 2 млн грн. Ще двоє підозрюваних – екс-заступник голови Державної податкової служби у Харківській області Тетяна Маслова та екс-начальник Харківської обласної податкової інспекції Андрій Криволапов – вийшли на волю під заставу.
Головний військовий прокурор України Анатолій Матіос 26 червня повідомив, що нардеп від Опозиційного блоку Михайло Добкін і генерал міліції Василь Грицак хочуть узяти на поруки Денисюка.
24 травня в 15 областях України проводили одночасно 454 обшуки в межах кримінального провадження щодо колишніх чиновників податкових адміністрацій, яких підозрюють у причетності до організації та функціонування схем ухилення від сплати податків – "податкових майданчиків". 25 травня Денисюка було заарештовано з правом внесення застави в розмірі 100 млн 320 тис. грн.
Головний військовий прокурор України Анатолій Матіос заявив, що за схемою стояв екс-міністр доходів та зборів України Олександр Клименко, який перебуває в міжнародному розшуку.