Аласанія про дебати на "Олімпійському": Штаби зійшлися на думці, що картинка все ж має бути одна для всіх

Аласанія: Суспільний мовник гарантує рівність доступу та збалансоване висвітлення події
Фото: Офіс Регіонального Розвитку / Facebook

Штаби кандидатів у президенти Володимира Зеленського і Петра Порошенка домовилися, що режисера ефіру та оператора-постановника для дебатів на НСК "Олімпійський" виділить суспільний мовник, якому довіряють обидва штаби, повідомив голова правління Національної суспільної телерадіокомпанії України Зураб Аласанія.

Штаби кандидатів у президенти – чинного глави держави Петра Порошенка і шоумена Володимира Зеленського – узгодили одне з головних питань щодо трансляції картинки дебатів на НСК "Олімпійський". Про це 18 квітня повідомив голова правління Національної суспільної телерадіокомпанії України Зураб Аласанія у Facebook.

"Для масштабних шоу на великих локаціях потрібна ПТС (пересувна телевізійна станція) – апаратний комплекс на колесах, у якому вручну "зводиться" картинка з камер, розташованих у різних місцях однієї події. Режисер, котрий сидить за пультом, вирішує, що та як показувати, отримуючи сигнал із 16 (у цьому випадку) камер. Від того, як саме, на чому і на кому він буде акцентувати – залежить враження глядача про подію та її сприйняття", – пояснив Аласанія.

Він зазначив, що штаби кандидатів через взаємну недовіру ще вчора сходилися на ідеї двох окремих ПТС, кожна з яких обслуговувала б одного з кандидатів.

"Це було б проблемою для каналів, які взялися ретранслювати подію. Канали знову розділилися б на два табори, показуючи дві різні інтерпретації. І ще глибше занурили б глядачів у окремі "бульбашки" різних реальностей. Сьогодні штаби зійшлися на думці, що картинка все ж має бути одна для всіх, а за фахівцями по ключових позиціях – режисер ефіру (людина, яка зводить за пультом усі сигнали від камер) та оператор-постановник (людина, яка відповідає за розташування і роботу всіх камер) – вони мають звернутися до суспільного мовника, якому довіряють обидва штаби і який гарантує рівність доступу та збалансоване висвітлення події", – повідомив Аласанія.

Голова НСТУ зазначив, що, незважаючи на негативне ставлення чинної та потенційної влади до суспільного мовника, рівень довіри до незалежного інституту в основних гравців держави дуже високий.

31 березня відбувся перший тур виборів президента України. Згідно з офіційними даними ЦВК, за Зеленського проголосувало 30,24% виборців, за Порошенка – 15,95%. Вони проходять у другий тур виборів, який відбудеться 21 квітня.

3 квітня Зеленський запропонував провести дебати на стадіоні "Олімпійський" у Києві. Він заявив, що чекає відповіді від Порошенка протягом 24 годин, і висунув низку умов. У ніч на 4 квітня Порошенко погодився на пропозицію. Він призначив дебати Зеленському на НСК "Олімпійський" на 14.14 14 квітня.

Голова Центральної виборчої комісії України Тетяна Сліпачук пояснила, що офіційні теледебати, які фінансують із держбюджету, мають відбутися в студії Суспільного телебачення 19 квітня (початок – о 20.00). Дебати кандидатів на стадіоні можуть бути формою передвиборчої агітації, їх має бути оплачено з фондів кандидатів, зауважили у ЦВК.

14 квітня Порошенко прийшов на стадіон "Олімпійський", Зеленський на НСК не з'явився.

У штабі Зеленського заявили, що під стадіоном був агітаційний мітинг Порошенка, а дебати на НСК "Олімпійський" мають розпочатися о 19.00 19 квітня.

Радник штабу Порошенка Олег Медведєв 15 квітня повідомив, що президент готовий узяти участь у дебатах на НСК "Олімпійський" із 16.00 до 18.00 19 квітня, щоб після цього кандидати могли вирушити у студію Суспільного телебачення для проведення дебатів, передбачених законом. Проте 17 квітня у штабі Порошенка підтвердили, що дебати на стадіоні почнуться о 19.00 19 квітня.

17 квітня штаб Порошенка звернувся до ЦВК із проханням про зміну часу дебатів на Суспільному, щоб кандидат устиг узяти участь у дискусії і на "Олімпійському", і в студії. ЦВК попросила штаб Зеленського дати відповідь, чи не заперечують вони проти перенесення часу дебатів на Суспільному.