Аналітики Standard & Poor's припустили припинення транзиту газу з Росії в Європу у зв'язку із санкціями США

Існує ймовірність призупинення транзиту на час переговорів РФ і України у 2019 році, уважають аналітики
Фото: EPA

Існує сценарій, згідно з яким у 2019 році транзит російського газу може бути зірвано, заявили в міжнародному рейтинговому агентстві Standard & Poor's.

Нові санкції США можуть спричинити перебої в експорті російського газу в Європу. Про це йдеться у звіті міжнародного рейтингового агентства Standard & Poor's, який цитує РБК.

На думку аналітиків агентства Олени Ананькіної і Саймона Редмонда, закон про санкції, який набув чинності, може створити труднощі для споруджуваних російських газопроводів, утруднити технічне обслуговування наявних трубопроводів, зокрема тих, що проходять територією України, а також спричинити тимчасове припинення транзиту.

Санкції можуть обмежити доступ до технологій або послуг, необхідних для завершення будівництва трубопроводів "Північний потік – 2" і "Турецький потік", це, зі свого боку, загрожує затримками постачань або збільшенням витрат під час пошуку альтернативних технологічних рішень і може зменшити прибутковість проектів, ідеться у звіті.

Якщо будівництво нових трубопроводів не завершиться до 2019 року, то постачання газу з Росії в Європу будуть залежати від результатів переговорів щодо договору з Україною про транзит газу, які можуть бути непростими, зазначають аналітики. На їхню думку, не можна виключати припинення постачань газу під час переговорів.

Санкції також можуть створити операційні проблеми і на наявних трубопроводах, якщо не буде забезпечено їхнє відповідне технічне обслуговування, уважають в S&P.

Водночас аналітики називають такий сценарій малоймовірним. Базовий сценарій S&P не передбачає суттєвих перебоїв експортних постачань російського газу.

2 серпня президент США Дональд Трамп підписав закон про нові обмежувальні заходи щодо Росії.

Згідно з документом, президент США може застосувати санкції до осіб, які мають намір вкласти в будівництво російських експортних трубопроводів понад $5 млн на рік або $1 млн одноразово або ж збираються надати російським проектам послуги, технології чи інформаційну підтримку.

Водночас США і далі будуть протидіяти будівництву газопроводу "Північний потік – 2" через "шкідливий вплив на енергетичну безпеку Євросоюзу, газовий розвиток ринку в Центральній і Східній Європі та енергетичні реформи в Україні".

Законопроект зобов'язує президента США заздалегідь погоджувати з Конгресом будь-яке пом'якшення або скасування санкцій. Глава Білого дому не зможе зняти обмежувальних заходів особистим указом, як це було раніше.