Ар'єв заявив, що Разумков блокує поїздку української делегації в ПАРЄ на засідання з питання порушення прав кримських татар
Спікер Верховної Ради Дмитро Разумков не підписує членам української делегації в Парламентській асамблеї Ради Європи відрядження на засідання комітету з питань рівності й недискримінації, де будуть погоджувати доповідь на тему "Ситуація кримських татар". Про це повідомив голова української делегації в ПАРЄ Володимир Ар'єв.
Спікер Верховної Ради Дмитро Разумков блокує поїздку української делегації на засідання Парламентської асамблеї Ради Європи, де розглядатимуть порушення прав кримських татар в окупованому Криму. Про це в коментарі "Європейській правді" повідомив голова делегації, народний депутат від "Європейської солідарності" Володимир Ар'єв.
За його словами, Разумков не підписує відрядження на засідання комітету ПАРЄ з питань рівності й недискримінації.
"Я вважаю, що це не просто помилка, вона межує зі злочинною недбалістю", – підкреслив Ар'єв.
Розглянути це питання планують 2 жовтня, на осінній сесії асамблеї. Комітет має затвердити проєкт доповіді 12 вересня.
На сьогодні новий склад української делегації в ПАРЄ не сформовано, але, за правилами асамблеї, доти, доки не затвердять новий список депутатів, чинним є попередній склад.
"Парламент не прийняв рішення припинити відносини із ПАРЄ, у нас діє стара делегація. Тому в будь-якому разі ми маємо зробити все, щоби документ був винесений на затвердження асамблеї в тому вигляді, який врахує інтереси і України, і самих кримських татар", – зазначив Ар'єв.
Доповідь під назвою "Ситуація кримських татар" готує швейцарський доповідач Мануель Торнаре.
Голова української делегації має визначити, хто саме буде присутнім на засіданні комітету. Видання зазначає, що після повернення до ПАРЄ російської делегації її члени увійшли до складу комітету з питань рівності й недискримінації.
У разі неприбуття делегатів із України проєкт доповіді затвердять без їхніх голосів, але з урахуванням голосів російських парламентаріїв.
На своїй сторінці у Facebook Ар'єв написав, що, якщо після цього попередження ситуація не зміниться, "можна буде говорити про свідоме перешкоджання членам чинної делегації в ПАРЄ завершити виконання своїх обов‘язків і захистити проєкт резолюції з питання дискримінації кримських татар".
У квітні 2014 року, відразу після анексії Криму та початку військових дій на Донбасі, Росію позбавили права голосу в ПАРЄ. Однак у ніч на 25 червня 2019 року асамблея ухвалила резолюцію про зміну санкційного механізму, яка дозволила Росії повернутися в ПАРЄ. 26 червня асамблея 116 голосами (проти – 62, утрималися – 15) ухвалила резолюцію про підтвердження повноважень делегації РФ без обмежень. Українські депутати заявили, що на знак протесту залишають сесію асамблеї.
26 червня представники делегацій України, Грузії, Польщі, Словаччини, Литви, Латвії та Естонії зачитали заяву про спільні дії у зв'язку із кризою в ПАРЄ, викликаною зняттям санкцій із Росії. 1 липня до заяви доєдналася делегація Швеції.
1 липня комітет Верховної Ради у закордонних справах рекомендував українському парламенту припинити участь постійної делегації у роботі ПАРЄ.
Регламентний комітет ПАРЄ надіслав до Венеціанської комісії для вивчення питання про повноваження депутатів, обраних у російський парламент за партійними списками завдяки голосам мешканців окупованого Криму.
Як писала "Європейська правда", у ПАРЄ можливе повторне оскарження повноважень російської делегації в разі, якщо Венеціанська комісія підтвердить, що російських депутатів обрано нелегально завдяки голосам кримчан.