Ар'єв: Заява Ягланда про готовність виключити Росію з Ради Європи не означає зміни його позиції. Вона залишилася попередньою G

Ар'єв: Росіяни побачили, що дуже багато осіб, м'яко кажучи, не на їхньому боці
Фото: Volodymyr Ariev / Facebook

Заявою про готовність виключити Росію з Ради Європи генсек організації Турбйорн Ягланд підвищує ставки після невдалої спроби повернути російську делегацію в ПАРЄ. Таку думку в коментарі виданню "ГОРДОН" висловив голова української делегації в ПАРЄ Володимир Ар'єв.

Заява генсека Ради Європи Турбйорна Ягланда про готовність виключити Росію з організації не означає, що він змінив свою проросійську позицію. Таку думку в коментарі виданню "ГОРДОН" висловив голова української делегації в ПАРЄ Володимир Ар'єв.

"Тут немає нічого дивного. Він лише озвучив вимоги процедури: якщо країна два роки не робить внесків, то комітет міністрів Ради Європи виносить питання про її виключення з організації. Під час ухвалення рішення має бути консенсус, однак кілька країн точно буде проти виключення РФ. Наприклад, Вірменія або Сербія – країни, що перебувають на орбіті впливів Москви. Тобто питання зайде в глухий кут. Інша річ, що Ягланд зараз просто підвищує ставки. Адже багато хто в Раді Європи стурбований імовірним виходом Росії з організації. Зокрема, вони хочуть, щоб російські громадяни продовжували мати доступ до ЄСПЛ", – зазначив Ар'єв.

За його словами, Ягланд нервово відреагував на те, що російська делегація не змогла повернутися в ПАРЄ.

"Заява Ягланда про готовність виключити Росію з Ради Європи не означає зміни його позиції. Вона залишилася попередньою. Він узагалі дуже нервово реагує на все, що зараз відбувається. Думаю, після поразки в ПАРЄ він намагається чинити тиск на Раду Європи, щоб хоч якось змінити ситуацію. Висунути своїх делегатів у ПАРЄ Росія може в січні. Якщо цього не станеться, то весь 2019 рік їхньої делегації знову не буде. Головне, що процедура введення санкцій не зазнала змін – вона така сама, як і 2014 року. І зараз, після дебатів, росіяни побачили, що дуже багато осіб, м'яко кажучи, не на їхньому боці. Якусь кулуарну боротьбу вони, звичайно, продовжать. У них є співробітники в секретаріаті, є посольство при Раді Європи, є представники країн Західної Європи, які підтримують РФ. Але поки в ПАРЄ їхня делегація не змогла повернутися", – підсумував Ар'єв.

Росію позбавили права голосу в ПАРЄ у квітні 2014 року – відразу після анексії Криму та початку воєнних дій на Донбасі, 28 січня 2015 року асамблея продовжила санкції. На знак протесту делегація РФ заявила, що припиняє свої контакти з ПАРЄ до кінця 2015 року. РФ відмовилась подавати заявку на підтвердження повноважень на 2016-й і 2017 роки, вона не бере участі в роботі ПАРЄ і цього року.

У вересні 2017 року віце-спікер Держдуми РФ Петро Толстой заявив, що Росія не буде фінансувати ПАРЄ 2018 року. Сума щорічного внеску Росії на фінансування ПАРЄ становить приблизни €40 млн.

29 червня 2018 року бюро ПАРЄ за підсумками засідання у Страсбурзі ухвалило рішення про термінове розроблення проекту резолюції, яка дасть змогу повернути російську делегацію до роботи в асамблеї завдяки змінам правил і процедур асамблеї.

8 жовтня стало відомо, що бюро ПАРЄ відмовилося від пропозиції Ягланда не розглядати питання санкцій щодо національних делегацій. "Європейська правда" повідомила, що політичним групам і країнам – учасницям ПАРЄ розіслали від Ягланда закритий документ про "незаконність" санкцій проти РФ.

Комітет із питань правил процедури ПАРЄ підтримав поправки до проекту змін до правил введення санкцій, що відкидають "прощення" Росії.