Арахамія розповів, що заважає встановити в Раді сенсорні кнопки для голосування
Голова фракції "Слуга народу" Давид Арахамія запевнив, що нардепи не заперечують проти введення сенсорної кнопки для голосування у Верховній Раді.
Введення системи сенсорних кнопок для голосування у Верховній Раді України поки що неможливе через законодавчі і фінансові обмеження. Про це голова фракції "Слуга народу" Давид Арахамія розповів 8 травня в ефірі програми "Свобода слова Савіка Шустера" на телеканалі "Україна".
"До того як зібралося це скликання, був великий рейд у ДБР, коли намагалися впровадити цю систему "Рада 3", яка дійсно працює в Київраді, і вони законодавчо заблокували процес запровадження. Далі у нас стався секвестр бюджету [скорочення витрат. – "ГОРДОН"]. А це задоволення, тому що розробник один, і безтендерна закупівля коштує кілька десятків мільйонів гривень", – зазначив Арахамія.
Він підкреслив, що зараз перед парламентаріями стоїть питання про те, як закрити розслідування, яке веде ДБР, для розблокування введення системи "Рада 3".
"І друге – суто фінансове, але я думаю, що після виходу з карантину це вирішуване питання. Така мета є, і, наскільки мені відомо, ніхто не заперечує проти неї", – додав він.
У липні 2019-го голова Верховної Ради VIII скликання Андрій Парубій говорив, що найближчим часом у парламенті України планують запустити спеціальну сенсорну кнопку, яка не дасть змоги народним депутатам голосувати за своїх колег.
23 серпня 2019-го голова партії "Слуга народу" Дмитро Разумков заявив, що сенсорну кнопку не передбачено регламентом Верховної Ради і "не сертифіковано". 26 серпня обраний нардеп від "Слуги народу" Руслан Стефанчук повідомив, що Раді запропонують перейти на систему голосування за відбитком пальця, а не з використанням сенсорної кнопки.
27 серпня Парубій повідомив на брифінгу, що 23 серпня Служба безпеки України та Державне бюро розслідувань заблокували процес запуску сенсорної кнопки для голосування. "До приміщення Верховної Ради без запрошення, без офіційного попередження, без рішення суду зайшло 12 слідчих, співробітників Служби безпеки України та Державного бюро розслідувань... Сказали, що проводяться слідчі дії", – зазначив він.
У самому ДБР заявили, що використання сенсорної кнопки поставило б під сумнів легітимність усіх ухвалених законів народними депутатами, адже її функціонування не було передбачено чинним законом "Про регламент Верховної Ради України".