Аваков про легалізацію в Україні медичної марихуани: Відмовлятиму мотивовано до тих пір, поки не напрацюємо єдиний конструктивний підхід
За словами міністра внутрішніх справ Арсена Авакова, питання легалізації медичної марихуани мають обговорювати професійно, за участю медиків, МВС і релігійних організацій. Він зазначив, що потрібно визначити "червоні лінії", за які заходити не можна.
Міністерство внутрішніх справ України, Міністерство охорони здоров'я та релігійні організації мають напрацювати єдиний підхід до питання медичного використання марихуани й лише потім виносити його на обговорення уряду, заявив 17 вересня під час зустрічі із Всеукраїнською радою церков глава МВС Арсен Аваков, повідомила пресслужба міністерства.
"Щодо питання медичного використання канабісу. У нас на цю тему немає ані законодавчого забезпечення, ані процедури, ані філософії. Минулий уряд обговорював його "з голосу", без жодного документа. Я проголосував проти, оскільки незрозуміло, що пропонується. Якщо це питання знову буде піднято Міністерством охорони здоров'я, я відмовлятиму мотивовано до тих пір, поки ми не напрацюємо єдиний конструктивний підхід", – сказав Аваков.
Він додав, що "це питання має обговорюватися професійно, за участю медиків, МВС, релігійних організацій".
"Для того щоб розібратися, де є та червона лінія, за яку ми не можемо зайти, у тому числі з урахуванням взятих на себе Україною зобов'язань у рамках відповідних міжнародних договорів. І якщо ми в уряді прийдемо до цього питання, має обговорюватися саме спільне бачення", – додав глава МВС.
30 серпня колишня в.о. міністра охорони здоров'я Уляна Супрун заявила, що Аваков заблокував перенесення медичного канабісу з категорії наркотиків у категорію речовин з обмеженим обігом.
У січні 2019 року Супрун виступила за легалізацію марихуани для застосування з медичною метою. 20 травня було зареєстровано законопроєкт №10313, який дозволяє обіг рослин конопель, що містять малі кількості наркотичних речовин, а також лікарських препаратів, виготовлених із таких рослин, їх використання із промисловою, науковою та навчальною метою, а також у медичній практиці за призначенням лікаря. Документ було внесено до порядку денного Верховної Ради 6 червня, але депутати не розглядали його.
4 вересня нова міністерка охорони здоров'я України Зоряна Скалецька заявила, що питання про легалізацію медичного канабісу треба "відпрацювати детальніше".