Бахматюк – Зеленському: Сподіваємося, ви зупините НАБУ і його керівника, який зайшов у своїй помсті за всі межі здорового глузду
Посадовці НАБУ мають на меті повне знищення групи компаній "Авангард" і "Укрлендфармінг", заявив у листі до президента України Володимира Зеленського акціонер Олег Бахматюк.
Прокуратура і Національне антикорупційне бюро України "не бачать" двох найбільших у Євразії птахофабрик, побудованих у Херсоні та Кам'янці-Подільському, ідеться у відкритому зверненні до президента України Володимира Зеленського за підписом акціонера групи компаній "Авангард" і "Укрлендфармінг" Олега Бахматюка, опублікованому на сайті холдингу.
"Посадовці НАБУ переходять межу здорового глузду, вони націлені на повне знищення нашої компанії, і закони для них не писані. Наприкінці грудня минулого року за зверненням НАБУ Генеральна прокуратура відновила дві справи дво-трирічної давнини проти компанії "Авангард", які НАБУ тоді розслідувало і які були закриті. Ідеться про провадження №52016000000000112 від 20 квітня 2016 року і №52017000000000362 від 1 червня 2017 року, закриті Генеральною прокуратурою України 6 грудня 2017 року і Головним слідчим управлінням Нацполіції (ГСУ НП) 20 червня 2018 року відповідно", – ідеться в документі.
Бахматюк зазначає, що групу компаній обвинувачують у тому, що двох побудованих у 2013 році птахокомплексів із виробництва яєць – "Авіс" у Хмельницькій області та "Чорнобаївське" в Херсонській області – немає.
"Подібні звинувачення демонструють повну некомпетентність осіб, які відкривали ці справи. Ці справи використовуються для тиску на нашу компанію. Ми розуміємо, що і НАБУ, і ті посадові особи в Генеральній прокуратурі, які відкрили ці справи, зневажають закон і право. Їх не цікавить, чи є хоч якесь правове підґрунтя для висунення подібних звинувачень і переслідування компанії, але в них є велике бажання нашу компанію просто знищити. І неважливо як – чи відкриттям справи проти "VAB Банку", чи допитами 10 тис. працівників "Укрлендфармінгу", чи обшуками на підприємствах, чи відкриттям усе нових і нових кримінальних справ", – пише акціонер.
Бахматюк наголосив, що не має наміру терпіти грубі порушення прав його компаній.
"Звертаємося до вас, пане президенте, і нагадуємо, що заручником таких дій стає доля 27 тис. людей – працівників наших компаній. Нагадуємо про більш ніж 2,5 млрд грн, які компанія сплачує державі податками, про 3 млрд грн, які компанія сплачує зарплатами. Нагадуємо, що НАБУ, яке є споживачем великих бюджетних асигнувань, фактично знищує тих, хто ці кошти через наповнення бюджету їм сплачує. А людина, яка очолює цей орган, із мотивів особистої помсти, як вона це вже не раз робила щодо інших осіб, використовує НАБУ для знищення великої і важливої для економіки України компанії. І ми розуміємо, що ця людина не зупиниться", – ідеться в листі.
Акціонер попередив, що в разі відсутності реакції на дії глави НАБУ Артема Ситника буде виводити людей на акції протесту.
"Тому звертаємося до вас, пане президенте, як до гаранта Конституції, гаранта наших прав, гаранта економічної безпеки країни: зупиніть пана Ситника, який перейшов межу здорового глузду у сліпому бажанні помсти, який маніпулює і використовує силову структур в особистих цілях, що йде врозріз з економічними інтересами нашої держави. Ми будемо боротися за наші права. Ми будемо змушені виводити людей на акції протесту. Ми будемо стукати в усі двері, щоб нас почули. Нам буде важко боротися із системою, але ми не можемо просто сидіти й дивитися, як руйнують нашу компанію. І ми сподіваємося, що, керуючись інтересами держави, ви зупините НАБУ і його керівника, який зайшов у своїй помсті за всі межі здорового глузду", – резюмував Бахматюк.
У попередньому зверненні до Зеленського колектив компаній заявив, що НАБУ хоче допитати 10 тис. працівників агрохолдингу.
Протягом 11–12 листопада 2019 року детективи Національного антикорупційного бюро України повідомили про підозру вісьмох фігурантів справи "VAB Банку". Їх підозрюють у заволодінні коштами стабілізаційного кредиту цього банку на суму 1,2 млрд грн, виданого в жовтні 2014 року. 13 листопада НАБУ заочно повідомило про підозру Бахматюка. За версією НАБУ, у 2014 році, за 40 днів після надання кредиту, НБУ визнав "VAB Банк" неплатоспроможним, 1,2 млрд грн банк регулятору не повернув. Бахматюк був найбільшим акціонером "VAB Банку".
Бахматюк називає обвинувачення на свою адресу необґрунтованими, аргументуючи таку позицію тим, що кредит, виданий банку, використали за призначенням.
Бізнесмен написав 11 листопада відкритий лист президенту України Володимирові Зеленському, у якому просить втрутитися в ситуацію й допомогти припинити тиск силовиків на бізнес. Він заявив, що неодноразово пропонував Фонду гарантування вкладів і Нацбанку України конструктивно розв'язати питання із заборгованістю банку й виплатити 8 млрд грн до бюджету, використавши механізм реструктуризації та залучивши авторитетних міжнародних аудиторів.
15 листопада в Національному банку України заявили, що Бахматюк винен державі 29,3 млрд грн. Регулятор у зв'язку із цим подав проти Бахматюка та його компаній понад 50 позовів у різні суди. Бахматюк назвав інформацію про заборгованість у сумі 29,3 млрд грн такою, що не відповідає дійсності, та маніпулятивною.