Бацман: Людина, яка змусить українців повертатися на батьківщину, стане національним героєм і ввійде в підручники
Багато українців, які виїхали із країни, хотіли б повернутися на батьківщину, але вони поки не вірять, що у країні відбудуться зміни на краще, уважає головна редакторка інтернет-видання "ГОРДОН" Олеся Бацман.
Головним завданням української влади сьогодні є створення умов для того, щоб українці, які виїхали із країни, повернулися на батьківщину. Таку думку висловила в ефірі радіо Meydan FM головна редакторка інтернет-видання "ГОРДОН" Олеся Бацман.
"Та людина, яка змусить українців повертатися на батьківщину, стане національним героєм і ввійде в підручники. Я не знаю, чи вдасться це [президенту України] Володимирові Зеленському. Це тільки життя покаже. Ми не знаємо, як усе буде складатися. Зрозуміло, що у нього немає досвіду, немає професійної команди. Зрозуміло, що йому багато в чому нікому підказати. Але поки що я бачу в ньому щире бажання реально змінювати країну і робити щось гарне", – зазначила вона.
Бацман розповіла, що часто зустрічає в Європі українців, які виїхали на роботу. За її словами, багато з них кажуть, що хотіли б повернутися в Україну, але не вірять у своє повернення й у те, що у країні відбудуться зміни на краще.
"Вони дивляться на це все, що зараз відбувається, й абсолютно не вірять. Зеленський своєю перемогою зробив колосальну справу – він повернув віру людей у те, що можуть бути зміни, що таки можна розбити цю корупцію", – сказала Бацман.
Вона зазначила, що в українців двічі "крали надію та віру" – після Помаранчевої революції у 2004 році, коли президентом став Віктор Ющенко, й у 2014 році після Революції гідності, коли посаду глави держави обійняв Петро Порошенко.
На Порошенка, який здобув перемогу на президентських виборах у першому турі, було покладено дуже високі очікування, підкреслила головна редакторка "ГОРДОН".
"Він узагалі не виправдав жодних надій, і люди почали зневірюватися. Утрата надії – це дуже важлива історія. Через це, зокрема, люди виїжджають. Тому сьогодні наше головне завдання, і в інформаційному просторі теж, – це створити всі умови для того, щоб українці повірили в себе, повірили в Україну", – додала Бацман.
Згідно з дослідженням, проведеним американським інститутом громадської думки наприкінці 2018 року, населення України скоротилося б на третину, якби всі охочі виїхати реалізували плани.
За прогнозами ООН, озвученими в січні 2018 року, до 2050 року населення України скоротиться на 18%.
За даними Світового банку, починаючи із 2016 року, обсяг грошових переказів від трудових мігрантів стійко перевищує 10% ВВП України. Нацбанк прогнозує, що у 2019 році вони перекажуть в Україну $12,2 млрд.