Бацман: Із Риболовлєва в Монако зняли інформацію, пов'язану з його банками, де зберігає гроші російська та українська верхівка
Дані, які повідомив слідчим у Монако затриманий 6 листопада російський мільярдер Дмитро Риболовлєв, можуть стати приводом для "цікавих новин", вважає головний редактор інтернет-видання "ГОРДОН" Олеся Бацман.
Російський мільярдер Дмитро Риболовлєв, якого цього тижня затримали в Монако і відпустили під зобов'язання відмічатися в суді, міг розповісти правоохоронцям про російські й українські рахунки в його банках. Про це у програмі "Вечірній прайм" на телеканалі "112 Україна" заявила головний редактор інтернет-видання "ГОРДОН" Олеся Бацман.
"У Монако затримали Дмитра Риболовлєва – він один із найбагатших людей у Росії, дуже наближених до Кремля. І, до речі, це той самий Дмитро Риболовлєв, про якого пише в розслідуванні для інтернет-видання "ГОРДОН" Юрій Фельштинський. Дуже цікава, просто детективна історія, як у Дена Брауна: про одну картину Леонардо да Вінчі, яку Риболовлєв продавав [президенту США Дональду] Трампу, а Трамп – Риболовлєву, і в такий спосіб Трамп отримав приблизно $100 млн. Ну просто так вийшло. Просто да Вінчі є не у всіх", – сказала журналістка.
Вона вважає, що затримання Риболовлєва і його спілкування з монакськими слідчими стане початком "цікавих новин".
"Його відпустили під підписку про невиїзд разом із членами команди, зокрема там є українка з українським паспортом – його адвокат. І головне, що сталося, як говорять люди, обізнані із ситуацією, – із нього зняли якусь інформацію, пов'язану, зокрема, не тільки з відносинами Росія – Трамп, а ще і з тим, що Риболовлєв є власником банків, у яких зберігає свої ну не зовсім кровно зароблені гроші верхівка як російська, так і українська. Тому ми чекаємо на цікаву інформацію та цікаві новини", – резюмувала Олеся Бацман.
Дмитро Риболовлєв станом на 2018 рік посідає 18-те місце в списку найбагатших росіян за версією Forbes. Його статки оцінюють у $6,8 млрд. У вересні 2011 року агентство Reuters повідомило, що Риболовлєв став одним із акціонерів Bank of Cyprus – найбільшого банку Кіпру. Цьогоріч він купив контрольний пакет акцій футбольного клубу "Монако" і переїхав у князівство, писала "Газета.ру". За даними The Guardian, 2012 року Риболовлєв набув кіпрського громадянства.
6 листопада 2018 року в Монако мільярдера затримали і взяли під варту, у його особняку і за іншими адресами відбулися обшуки. Французьке видання Le Monde повідомило, що Риболовлєва підозрюють у корупції та "торгівлі впливом".
7 листопада суд висунув йому обвинувачення, але генеральний прокурор князівства Сільві Петі-Лекле не розголосила його суті. Російського бізнесмена звільнили з камери попереднього ув'язнення під зобов'язання відмічатися в суді.
Справу про корупцію, у якій фігурує Риболовлєв, Генпрокуратура князівства розслідує з вересня 2017 року. ЗМІ писали, що влада Монако нібито попросила мільярдера "дистанціюватися" від князівства через скандал за участю арт-дилера зі Швейцарії Іва Був'є і міністра юстиції Монако Філіпа Нарміно. Останній пішов у відставку 15 вересня 2017 року через підозри, що він може вплинути на перебіг судового розгляду між Риболовлєвим і Був'є про завищення цін на твори мистецтва, які купував росіянин.
Крім Риболовлєва, обвинувачення висунуто Христині й Антуану Нарміно – дружині й синові Філіпа Нарміно.
Четвертий обвинувачуваний – адвокат Риболовлєва Тетяна Бершеда. За даними "Новой газеты", вона є громадянкою України та Швейцарії.
Також у справі проходить кілька високопоставлених судових чиновників князівства у відставці.