Вакарчук заявив, що бачить себе і партію "Голос" не тільки в Раді, а й у виконавчій владі

Вакарчук: І якщо після законодавчої гілки я піду у виконавчу владу, то часу для професійного або серйозного заняття музикою не залишиться
Фото: EPA

Музикант, лідер партії "Голос" Святослав Вакарчук заявив, що його політсила не йде в парламент, "щоб просто там сидіти".

Музикант, лідер партії "Голос" Святослав Вакарчук в інтерв'ю LIGA.net, яке вийшло 30 травня, заявив, що його політсила готова йти не тільки у Верховну Раду, але й у виконавчу владу.

"Ми не йдемо в парламент, щоб просто там сидіти. Ми готові йти у виконавчу владу. Це стосується й мене. Але основним своїм завданням я бачу розвиток партії, створення мережі людей. Попереду місцеві вибори, які не менш важливі. Моя місія на цьому етапі – об'єднати, надихати людей і продовжувати це робити як рядовий депутат. Я буду сумлінно виконувати функції, зокрема в комітетах Ради", – сказав він.

На запитання: "Ви бачите себе у виконавчій владі?" – Вакарчук відповів: "Безумовно".

"І якщо після законодавчої гілки я піду у виконавчу владу, то часу для професійного або серйозного заняття музикою не залишиться. Партія "Голос" хоче впливати на всі можливі рівні влади, на всі щаблі, і хоче брати на себе відповідальність за зміни у країні. Наразі я не думаю про посади. За останній рік, думаю, ви переконалися в цьому. Наразі впливати на краще життя простих людей необхідно саме в парламенті", – заявив музикант.

Вакарчук сказав, що поки не думає, на якій посаді у виконавчій владі міг би працювати.

"Важливо зосередитися на головному. На цьому етапі моя місія – зібрати навколо якнайбільше правильних, порядних, патріотичних і професійних людей і завести фракцію у Верховну Раду. Потім – провести нашу команду в місцеві ради. І вже після цього поступово рухатися далі. Ми діємо в довгу", – додав політик.

16 травня Вакарчук презентував свою партію "Голос". Музикант повідомив, що вона братиме участь у найближчих виборах до Верховної Ради. 21 травня Мін'юст України зареєстрував партію "Голос".

21 травня президент Володимир Зеленський оголосив про розпуск Верховної Ради VIII скликання і призначення позачергових парламентських виборів на 21 липня. За словами глави держави, юридичною підставою для розпуску нинішнього складу Ради є відсутність із 2016 року коаліції.

Указ Зеленського про дострокове припинення повноважень Верховної Ради і призначення позачергових виборів на 21 липня 2019 року опубліковано 23 травня в урядовій газеті "Урядовий кур'єр". Із 24 травня в Україні автоматично розпочався виборчий процес, заявили у ЦВК.

Згідно з даними опитування соціологічної групи "Рейтинг", проведеного із 16-го до 21 травня, за партію "Голос" готові проголосувати 4,6% тих, хто визначився з кандидатами і має намір піти на вибори. За даними дослідження Центру "Соціальний моніторинг" та Українського інституту соціальних досліджень імені Яременка, який проводили з 15-го до 19 травня, за партію Вакарчука мають намір голосувати 3% респондентів, які визначилися. Для проходження в парламент партія має набрати 5% голосів.