Bihus.info: У фільмі, що рекламує ФФУ, показали документ, який викриває федерацію в махінаціях на $1,5 млн
Президент Федерації футболу України Андрій Павелко неодноразово заявляв, що посередники під час виробництва штучних полів були нав'язані партнером федерації – німецькою компанією, що й призвело до підвищення вартості обладнання. У документальному фільмі Muddy Waters, знятому британцем Олівером Ріганом, було продемонстровано документ, у якому німецька компанія Polytan заявляє про роботу без посередників, ідеться в розслідуванні Bihus.info.
Федерація футболу України (ФФУ) під керівництвом нардепа від Блоку Петра Порошенка Андрія Павелка через офшор домоглася збільшення на 20% вартості угоди для придбання обладнання для ФФУ, завдяки чому привласнила $1,5 млн. Про це йдеться в розслідуванні проекту Bihus.info.
Журналісти програми "Схеми" ("Радіо Свобода") в жовтні 2018 року заявляли, що Павелко пов'язаний з офшорною компанією S.D.T FZE, зареєстрованою в ОАЕ, через яку, за даними "Схем", із бюджету ФФУ вивели понад $1 млн. Зазначали, що через цей офшор "ФФУ Продакшн" закупила обладнання з виробництва покривів для футбольних полів на загальну суму приблизно $6 млн. За даними "Схем", принаймні в частину контрактів було закладено переплату в розмірі 20%, через що на рахунках офшору "осіло" понад $1 млн.
Павелко заявляв, що виробник покривів для полів, німецька компанія Polytan, зобов'язала "ФФУ Продакшн" долучити до їхньої угоди підприємство з ОАЕ S.D.T. FZE для постачання обладнання. У німецькій компанії Polytan відповіли, що ніколи не зобов'язували "ФФУ Продакшн" залучати певних партнерів.
Знайти докази словам представників Polytan журналісти змогли завдяки фільму Muddy Waters ("Каламутні води"), знятому британцем Олівером Ріганом. Ведучий Денис Бігус припустив, що цей фільм "вочевидь задумувався як рекламний для Федерації футболу і Павелка".
"Але під час зйомок запланованої реклами в ній засвітили документи, що навряд чи поліпшать імідж [ФФУ]", –зазначив ведучий.
У фільмі Рігана було продемонстровано документ, у якому Polytan заявляє про роботу без посередників.
"Єдиним документом, який кілька секунд демонстрували у фільмі, був лист компанії Polytan до заводу Федерації футболу України щодо постачання устаткування і матеріалів для виробництва, який містить протилежне твердження. У ньому німецькі партнери пишуть про роботу без посередника", – ідеться в розслідуванні.
На запит Bihus.info у Polytan заявили, що ніколи не вимагали посередника в угоді із заводом Федерації футболу України.
"Не існує вимог від Polytan, у ліцензійному договорі чи іншому документі та/або гарантійному листі. Причина замовлення компонентів для українського виробничого проекту в більше ніж однієї компанії невідома Polytan, але ми підкреслюємо, що це завжди було за однаковою ціною, вимогами та умовами. ФФУ і Polytan ніколи не обговорювали посередника. Щоб остаточно прояснити ситуацію: Polytan не платив комісій або привілеїв особам, власнику, менеджеру або працівникам ФФУ або S.D.T. ZTE", – повідомили в компанії.
У Нацагентстві з питань запобігання корупції стверджували, що питання, пов'язані з програмою будівництва футбольних полів в Україні, досліджують у межах перевірки декларацій Павелка. У травні агентство вирішило провести повну перевірку декларацій нардепа за 2015–2017 роки.