Білецький: Право на самооборону є в кожного, футбольні фанати не повинні захищати людей вибірково
Лідер "Нацкорпусу" Андрій Білецький, коментуючи справу одеського активіста Сергія Стерненка, заявив, що активісти й футбольні фанати мають підтримувати кожного, хто внаслідок самооборони опинився в ув'язненні, а не робити винятки для медійних персон.
"Національний корпус" і ветерани полку "Азов" прийдуть підтримати одеського активіста Сергія Стерненка, якщо справа дійде до суду, заявив лідер "Нацкорпусу" Андрій Білецький, пише сайт політичної сили.
"Оскільки Стерненко звернувся до "Національного корпусу" і до мене за підтримкою, я прийду до нього на суд. І, до речі, подивлюся, скільки його полум'яних захисників із Facebook також дійдуть до суду його підтримати", – сказав Білецький.
Він переконаний, що активісти й футбольні фанати мають підтримувати кожного, хто внаслідок самооборони опинився в ув'язненні, а не робити винятки для медійних персон.
"Якщо ви порядні люди, то не робіть "ісусика" та "єдиного патріота Одеси" зі Стерненка, хоч іноді згадуйте про справді героїчно загиблих одеситів і футбольних фанатів, які були, зокрема, і серед азовців і членів "Правого сектору", – заявив політик.
Він перерахував людей, про яких, на його думку, активісти не повинні забувати – футбольного фаната Ігоря Білошицького з позивним Белаз, а також загиблих на війні одеситів Акеллу, Кутуза і Козака. Десятки ув'язнених ветеранів війни потрапили за ґрати за схожих зі справою Стерненка обставин – унаслідок самооборони, заявив він і додав, що їхні справи – під постійною опікою "Азову".
"Візьміть справу [Віктора Панаска] Іранця. Хлопець був із першого дня на Майдані і з першого дня війни. Герой "Правого сектору", якого, на відміну від Стерненка, з ПС не виганяли. У 2015 році Іранець приїхав на ротацію в Чернігів – під час прогулянки з вагітною дружиною на них напали невідомі. Іранець захищався й убив одного з нападників. Усе свідчило про те, що це була самооборона, але ветеран сидить у в'язниці вже три роки. І я не бачив жодного "футбольщика", який би прийшов до нього на суд, – сказав Білецький. – Іранець не достойний вашої підтримки, тому що у нього немає розкрученого YouTube-каналу і ви отримаєте менше лайків за його підтримку?"
Стерненку, який 2018 року завдав смертельних ножових поранень нападникові на нього, винесуть підозру за однією з двох статей Кримінального кодексу – або умисне вбивство або вбивство з перевищенням меж необхідної оборони. Про це повідомила генеральна прокурорка України Ірина Венедіктова.
Протягом першого півріччя 2018 року на Стерненка тричі нападали. 7 лютого активіста побили в Одесі, а 1 травня в нього стріляли. Радник голови Головного управління Національної поліції України в Одеській області Руслан Форостяк заявляв, що попередня кваліфікація другого нападу на Стерненка – хуліганство із застосуванням травматичної зброї. Пізніше стало відомо, що поліція розслідує напад на Стерненка за статтею про умисне вбивство.
24 травня внаслідок третього нападу активіст дістав пошкодження руки та забій голови. Водночас він завдав одному з нападників смертельного удару ножем у живіт.