Бєлковський: Багато українських політиків хочуть використовувати Саакашвілі як деструктора і таран G

Бєлковський: Українські політики підтримують Саакашвілі, тому що не бачать у ньому майбутнього президента чи прем'єра
Фото: Ростислав Гордон / Gordonua.com

Екс-президент Грузії, колишній голова Одеської обласної державної адміністрації Михайло Саакашвілі не зможе бути лідером нового Майдану "у повному розумінні, яким був Віктор Ющенко у 2004 році", уважає російський політолог Станіслав Бєлковський.

Екс-президент Грузії, колишній голова Одеської обласної державної адміністрації Михайло Саакашвілі навряд чи зможе очолити новий український Майдан. Про це російський політолог Станіслав Бєлковський заявив 12 вересня в Києві під час прямої лінії на "ГОРДОН". Програму модерувала головний редактор інтернет-видання "ГОРДОН" Олеся Бацман.

За словами експерта, Саакашвілі не зможе бути "лідером у повному розумінні, яким був Віктор Ющенко у 2004 році".

"Українські політики підтримують сьогодні Саакашвілі саме тому, що не бачать у ньому майбутнього президента чи прем'єра країни. А бачать професійного деструктора і таран, який допоможе розхитати нинішню систему влади й безпосередньо президента Петра Порошенка", – зазначив Бєлковський.

Водночас, на думку політолога, "сам Саакашвілі вважає інакше".

"Він не збирається обмежуватися роллю тарана. Саакашвілі дев'ять років був президентом Грузії і, хай як до нього ставляться, його не можна вважати чистим деструктором", – пояснив Бєлковський.

26 липня президент України Петро Порошенко видав указ про втрату Саакашвілі громадянства на підставі недостовірних даних, поданих політиком у Державну міграційну службу України. Зокрема, Саакашвілі не вказав, що проти нього в Грузії відкрито кримінальні провадження.

У серпні–вересні Саакашвілі, використовуючи український паспорт, побував у Польщі, Литві, Данії і Швейцарії.

5 вересня Україна отримала від Головної прокуратури Грузії запит про розшук, узяття під варту і екстрадицію Саакашвілі. До цього міністр юстиції Грузії Тея Цулукіані заявляла, що Україна відмовила у видаванні Саакашвілі у 2014 і 2015 роках.

10 вересня Саакашвілі разом із прибічниками прорвався з Польщі в Україну через пункт пропуску "Шегині". Екс-президент Грузії приїхав до Львова, де заявив, що поліцейські не виконали злочинного наказу, пропустивши його в країну.

За даними Держприкордонслужби, разом з екс-президентом Грузії український кордон незаконно перетнуло приблизно 60 осіб.

За словами генерального прокурора України Юрія Луценка, організаторів незаконного перетину кордону притягнуть до кримінальної відповідальності.

Міністр внутрішніх справ України Арсен Аваков оголосив, що всі, хто прорвався через "Шегині", повинні з'явитися в цей пункт пропуску та оформити перетин.

Порошенко назвав події в пункті пропуску "Шегині" злочином.