Бєлковський: Ширяться чутки, об'єктом вакцинації став Путін. Тепер визнати, що ця вакцина не працює, не можна

Чутки про вакцинацію Путіна політолог назвав "страшними"
Фото: ЕРА

У РФ оголосили про успішне завершення випробувань російської вакцини проти COVID-19. Політолог Станіслав Бєлковський зазначив, що ширяться чутки про вакцинацію цим препаратом президента РФ Володимира Путіна.

Групу найвищих посадовців РФ може бути вакциновано проти коронавірусної інфекції новим російським препаратом. Про це 11 липня в ефірі радіостанції "Эхо Москвы" повідомив політолог Станіслав Бєлковський.

"Головна наукова новина, звичайно, пов'язана з вакциною проти коронавірусу, яку розробляє Московський науково-дослідний центр епідеміології та мікробіології імені почесного академіка Гамалії. (...) Її офіційно випробовують. МОЗ Росії її ще не схвалило. Тривають випробування в надрах міністерства оборони, щоб ніхто нічого не знав і все можна було засекретити. Але за деякими даними, уже значна група вищих і найвищих посадовців робила щеплення від коронавірусу з допомогою продукції імені почесного академіка. І навіть, як ширяться страшні чутки, об'єктом вакцинації став наш президент Володимир Володимирович Путін", – сказав Бєлковський.

За його словами, "тепер визнати, що ця вакцина не працює, не можна, навіть якщо клінічні випробування покажуть такий непростий результат".

"Тому вакцину, мабуть, нав'язуватимуть усім – спочатку по вертикалі влади, а потім і всім громадянам", – вважає політолог.

Про те, що Путіна може бути вакциновано від коронавірусної інфекції, в авторській програмі головної редакторки інтернет-видання "ГОРДОН" Олесі Бацман говорив колишній радянський розвідник, однокурсник Путіна по інституту КДБ Юрій Швець.

Спалах коронавірусної інфекції COVID-19 виник наприкінці 2019 року в Китаї. 11 березня 2020 року Всесвітня організація охорони здоров'я (ВООЗ) оголосила поширення коронавірусу пандемією.

Протягом доби у світі зафіксовано 230 370 нових випадків коронавірусної інфекції. Про це свідчать опубліковані 12 липня дані Всесвітньої організації охорони здоров'я.

У світі зареєстровано понад 12,5 млн випадків COVID-19. Росія входить у п'ятірку країн із найбільшою кількістю інфікованих – понад 727 тис.

У ВООЗ вважають, що коронавірус становитиме серйозну загрозу, поки не винайдуть вакцини. Зараз, за даними організації, у світі розробляють щонайменше 70 вакцин від коронавірусу.