Богомолець: Уперше за всі роки незалежності у нас було виявлено промисловий ботулізм

Богомолець: Уперше за всі роки незалежності у нас було виявлено промисловий ботулізм
Богомолець: Смертність від ботулізму зросла втричі

Фото: Ольга Богомолець / Facebook

Ухвалення законопроекту №8464 дасть змогу уникнути випадків промислового ботулізму, заявила нардеп від Блоку Петра Порошенка, голова комітету Верховної Ради з питань охорони здоров'я Ольга Богомолець.

Нардеп від Блоку Петра Порошенка, голова комітету Верховної Ради з питань охорони здоров'я Ольга Богомолець просить внести до порядку денного ВР та ухвалити в першому читанні законопроект №8464 "Про внесення змін до закону України "Про забезпечення санітарного та епідемічного благополуччя населення". Про це вона сказала на погоджувальній раді парламенту 2 липня, передає кореспондент "ГОРДОН".

"Законопроект №8464 дасть змогу знищити ті випадки ботулізму, які були минулого року, – люди, купуючи в супермаркеті м'ясні або рибні консерви, вмирали від ботулізму. Уперше за всі роки незалежності у нас було виявлено промисловий ботулізм. Й абсолютно неадекватна політика профільного міністерства, відсутність сироваток призвели до того, що смертність зросла втричі, і це підтверджено цифрами", – заявила Богомолець.

За її словами, ухвалення законопроекту №8464 дасть змогу зробити харчування українців безпечним.

В Україні зафіксовано сезонне підвищення захворюваності на ботулізм, повідомила 1 липня прес-служба Міністерства охорони здоров'я. За даними міністерства, від початку 2018 року 53 людини постраждали від ботулізму, четверо померли. У МОЗ підкреслили, що в країні є протиботулінічна сироватка.

Від початку 2017 року станом на 18 липня в Україні зареєстровано 90 випадків захворювання на ботулізм.

Ботулізм – захворювання, викликане вживанням продуктів, що містять ботулотоксини. Збудник хвороби розмножується в анаеробному стані (без доступу кисню) у разі неправильних умов зберігання або транспортування продуктів харчування. Найкращий спосіб захистити своє здоров'я – утримуватися від їжі, про якість якої споживачеві точно невідомо. До факторів ризику належить вживання термічно не оброблених в'яленої, солоної та консервованої риби, виробів із м'яса.