Бойко: Ми будемо захищати Українську православну церкву від нападок режиму

Юрій Бойко: За те, що робить ця влада, їй обов'язково воздасться
Фото: opposition.org.ua

Духовних керівників Української православної церкви намагаються представити у вигляді провокаторів, і це помилкова та ганебна позиція влади, заявив нардеп, засновник "Опозиційної платформи – За життя" Юрій Бойко.

Влада не має втручатися у справи церкви, оскільки це порушення Конституції України, заявив народний депутат, засновник "Опозиційної платформи – За життя" Юрій Бойко після молитви в Києво-Печерській лаврі у суботу, 15 грудня, повідомляє сайт Опозиційного блоку.

"Ми прийшли помолитися до Києво-Печерської лаври як прості миряни, прості віруючі. За Конституцією, церква відокремлена від держави, і політики не повинні втручатись в її справи. І ми про це пам’ятаємо, на відміну від нинішнього президента, який намагається створити одну нібито правильну церкву і загнати туди всіх. Ми це вважаємо грубим порушенням Конституції і цинічним використанням теми церкви в його передвиборчій програмі. Ми категорично проти цього. Ми повинні бути причетними до церкви тільки як прості віруючі, а не втручатися в її справи. Те, що сьогодні намагаються зробити, – це дуже погано для країни. І це просто ганьба для нинішньої влади, яка своїм втручанням провокує релігійний конфлікт", – вважає Бойко.

Нардеп заявив, що священики перебувають зараз під тиском влади, і його політична сила готова їх захищати.

"Я вважаю, те, що сьогодні намагаються зробити з керівниками Української православної церкви, представивши їх у вигляді таких собі провокаторів, – це абсолютно хибна, ганебна позиція нинішнього режиму, і цьому немає виправдання. Чинна влада сама провокує конфлікти, намагається створити атмосферу ненависті у країні, не припиняє війни, піднімає тарифи, тобто робить усе, аби людей приректи на бідність, а потім починає шукати когось, на кого можна покласти цю провину. І за те, що робить влада, їй обов’язково воздасться, – зазначив політик. – На українське канонічне православ’я іде наступ. І, на жаль, агресія режиму навряд чи зупиниться. Але ми не залишимо священнослужителів і мирян сам на сам і будемо захищати Українську православну церкву від нападок".

Сьогодні в Софійському соборі в Києві розпочався об'єднавчий собор, завданням якого є створення помісної української православної церкви. На собор запросили всіх архієреїв Української православної церкви Київського патріархату, УПЦ Московського патріархату та Української автокефальної православної церкви. Відомо, що прибуло лише двоє митрополитів УПЦ МП. Заплановано, що під час собору затвердять статут автокефальної церкви та оберуть її предстоятеля.

11 жовтня Синод Вселенського патріархату ухвалив низку рішень, які стосуються автокефалії Української православної церкви. Зокрема, рішення Константинопольського патріархату від 1686 року про передання української церкви в управління Московському патріархату скасовано; із предстоятеля УПЦ Київського патріархату (КП) Філарета знято накладену Російською православною церквою анафему; йому і предстоятелю Української автокефальної православної церкви (УАПЦ) Макарію повернуто канонічний статус.

Офіційний томос про автокефалію православної церкви в Україні вселенський патріарх Варфоломій вручить обраному на об'єднавчому соборі УПЦ КП, УАПЦ та УПЦ МП предстоятелю єдиної помісної церкви.

Предстоятель УПЦ МП Онуфрій назвав об'єднавчий собор незаконним зібранням, оскільки в ньому візьмуть участь представники "розкольницьких угруповань", і зазначив, що не благословляє духовенства УПЦ МП на участь у ньому. У Вселенському патріархаті відповіли, що собор усе одно відбудеться 15 грудня.