Борислав Береза: Через правку про апеляцію в законі про антикорупційний суд переговори з МВФ можуть затягнутися до вересня
Роботу Києва з МВФ не відновлять, поки український парламент не скасує правку про апеляцію в законі про антикорупційний суд, сказав у коментарі виданню "ГОРДОН" заступник голови комітету Верховної Ради з питань запобігання і протидії корупції, позафракційний народний депутат Борислав Береза.
Через необхідність внесення змін до закону про антикорупційний суд у частині правки про апеляцію, на яких наполягає Держдепартамент США, переговори України з МВФ можуть затягнутися до вересня. Про це в коментарі виданню "ГОРДОН" сказав заступник голови комітету Верховної Ради з питань запобігання і протидії корупції, позафракційний народний депутат Борислав Береза.
"Держдеп дипломатичною мовою пояснив, що не хоче бути переговірником між Україною та МВФ, однак чекає скасування цієї поправки. Якщо перекласти це людською мовою, то можна почути: грошей від МВФ не буде доти, доки в законі про антикорупційний суд не скасують поправки про апеляцію. І потрібно враховувати, що саме американці мають найбільший вплив на МВФ. Тобто роботи з Фондом не відновлять, поки ми не скасуємо цієї правки. Вона нівелювала всю користь – МВФ, по суті, говорить: мовляв, ви аферисти, що протягнули правку, про яку навіть не говорили", – зазначив нардеп.
На його думку, правку про апеляцію від початку не треба було вносити в текст законопроекту.
"Правку про апеляцію може бути скасовано. Інша річ, що не треба було її протягувати в законопроект. За старою традицією. Тепер порядок дій такий: буде подано відповідний законопроект і скасовано цю правку. Але це не так швидко – внести зміни вдасться лише у вересні. Звичайно, можна всю процедуру виконати протягом одного дня, але це вже буде порушення регламенту. Тобто через правку про апеляцію в законі про антикорупційний суд переговори з МВФ можуть затягнутися до вересня", – резюмував Береза.
7 червня Верховна Рада ухвалила закон "Про Вищий антикорупційний суд". 11 червня його підписав президент України Петро Порошенко.
13 червня, після публікації закону в офіційній пресі, Центр протидії корупції заявив, що в документі з'явилася норма, якої не зачитували в Раді і не обговорювали у профільному комітеті. Згідно з нею, апеляції у справах Національного антикорупційного бюро України, які вже надійшли в суди, будуть розглядати в судах загальної юрисдикції, а не в антикорупційному суді.
У НАБУ пояснили, що зазначена правка може нівелювати роботу детективів бюро за останні три роки.
У комітеті Ради з питань правової політики та правосуддя запевнили, що уточнення щодо апеляції пройшло всі стадії узгодження. Згідно з комюніке, це була рекомендація експертів Венеціанської комісії. В останній запевнили, що не мають стосунку до норми.
14 червня в парламенті зареєстрували законопроект №8473 про скасування правки.
18 червня спікер парламенту Андрій Парубій допустив внесення змін до закону.
26 червня в.о. заступника помічника державного секретаря США Джорган Ендрюс, який очолює офіс у справах Східної Європи Держдепартаменту, заявив, що Сполучені Штати наполягають на змінах до закону про антикорупційний суд України в частині поправки про апеляцію.