Боровой: Мета Росії щодо США не змінилася. Це завдавання максимального збитку
Стандартна спроба врегулювати відносини між країнами, яка полягає в заміні послів, у випадку із РФ і США не допоможе, зазначив російський опозиціонер і політичний експерт Костянтин Боровой.
Заміна іншими дипломатами посла РФ у США Сергія Кисляка і посла США в Росії Джона Теффта не допоможе врегулювати відносини між двома країнами. Про це російський опозиціонер і політичний експерт Костянтин Боровой написав у колонці для "Обозревателя".
"Заміна послів – це стандартна спроба врегулювати відносини. Держави йдуть на такий крок, коли намагаються перезавантажити відносини й почати з нового аркуша. Адже контакти через Кисляка – це контакти із ФСБ й російськими спецслужбами. Російські дипломати традиційно пов'язані зі спецслужбами. Це радянська традиція, і припускати, що буде якось інакше, було б неправильно", – уважає він.
За словами Борового, пошуки виходу з "глухого кута" у відносинах між США і РФ є природним процесом.
"Свого часу за Обами (екс-президент США Барак Обама. – "ГОРДОН") була схожа спроба перезавантажити відносини, але нічого з цього не вийшло. Тому що мета Росії щодо США не змінилася. Це завдавання максимального збитку", – пише експерт.
Він висловив думку, що ускладнення відносин РФ зі США "завдає шкоди не тільки самим відносинам, але й становищу Росії у світі".
"Це розрахунок на здоровий глузд, але в сьогоднішніх умовах, у зв'язку з його відсутністю в оточенні Путіна (президент РФ Володимир Путін. – "ГОРДОН"), розраховувати на зміни відносин було б необґрунтовано", – зазначив Боровой.
Кисляк є представником Росії у США із 2008 року. Наприкінці червня 2017 року його колега, колишній посол США в Росії Майкл Макфол, написав у своєму Twitter, що Кисляк незабаром покине посольство у Вашингтоні.
Теффта, повноваження якого закінчуються цієї осені, замінить Джон Гантсман. Сьогодні Трамп подав його кандидатуру в Сенат для затвердження на посаду.