Британський міністр оборони: Безпека України – це безпека і Великобританії
Міністр оборони Великобританії Гевін Вільямсон заявив, що Лондон продовжить надавати допомогу Україні в питаннях захисту територіальної цілісності "поки існує небезпека".
Великобританія продовжить надавати підтримку Україні в захисті її територіальної цілісності. Про це 17 вересня на брифінгу з міністром оборони України Степаном Полтораком у Києві сказав міністр оборони Великобританії Гевін Вільямсон, повідомляє прес-служба Міноборони України.
Вільямсон прибув у Київ 17 вересня, це його перший візит в Україну.
Британський міністр назвав переговори зі своїм українським колегою дуже продуктивними.
"Ми обговорили багато питань. І це не є дивним, так як багато існує спільного між двома країнами. Ми – парламентські демократії. Ми віримо в толерантність, справедливість та свободу слова. Наші дві країни разом стикаються з однаковими загрозами. Сьогодні ви живете на лінії фронту, але ви не наодинці з цією проблемою", – сказав він.
Вільямсон нагадав, що британські фахівці допомагають тренувати українських військових. Протягом трьох років вони підготували 9,5 тис. військовослужбовців.
"Ми дотримуємося наших зобов'язань і будемо з вами, доки існує небезпека, допомагаючи вам відновити мир. Ми не дозволимо зруйнувати наші спільні цінності. Ваша безпека – це безпека і Великобританії", – підкреслив міністр.
Навесні 2014 року після силової блокади українських військових частин і незаконного референдуму Росія анексувала Крим і Севастополь. Після цього на сході України почався збройний конфлікт. Проросійські сепаратисти за підтримки російської армії захопили частину території Донецької і Луганської областей, яку вони контролюють досі.
Лондон надає допомогу Україні в межах навчально-тренувальної місії Orbital із 2015 року.
Британія є одним із підписантів Будапештського меморандуму, у межах якого Україна відмовилася від свого ядерного статусу. Країни-підписанти – Великобританія, Росія і США – зобов'язалися бути гарантами незалежності, суверенітету та кордонів України, а також утримуватися від застосування будь-якої зброї проти України. Окрім того, підписанти обіцяли не чинити на Київ економічного тиску. У 2014 році, почавши агресію проти України, Росія порушила умови меморандуму. Але у РФ уважають, що домовленостей не порушували, оскільки не застосовували проти України ядерної зброї.