Буславець вважає, що доведення енергогалузі до банкрутства мають розслідувати правоохоронці
В.о. міністра енергетики Ольга Буславець розповіла про багатомільярдні борги на ринку електроенергії.
В.о. міністра енергетики Ольга Буславець закликала правоохоронні органи розслідувати доведення енергетичної галузі України до банкрутства. Таку заяву вона зробила під час селекторної наради щодо виконання рішень антикризового штабу, повідомляє "Обозреватель".
Буславець підкреслила, що сьогодні галузь переживає найскладнішу кризу за 20 років. За її інформацією, протягом восьми місяців на ринку накопичилися багатомільярдні борги: НЕК "Укренерго" заборгувала ДП "Гарантований покупець" 13 млрд грн, така сама ситуація і з іншими підприємствами в цій сфері.
"Гарантований покупець" – "Енергоатому" 5 млрд грн. 12 млрд грн не отримали виробники з ВДЕ. Споживачі завинили 5 млрд грн НЕК "Укренерго". 700 млн грн – це борги перед "Укргідроенерго". ТЕС отримало 3 млрд грн збитків", – повідомила керівниця міністерства.
Вона додала, що саме на розв'язання цих проблем спрямовано антикризові заходи, які підтримав прем'єр-міністр Денис Шмигаль у межах роботи Антикризового енергетичного штабу. Буславець гарантувала правоохоронним органам підтримку міністерства в розслідуванні сформованої ситуації, зазначає "Обозреватель".
28 квітня Міністерство енергетики та захисту довкілля України затвердило новий прогнозний енергетичний баланс України на 2020 рік, який передбачає загальне зменшення споживання на 9,5% – до 138 млрд кВт-год. Документ опублікували на сайті Міненерго.
Видання LB.ua пояснювало, що новий енергобаланс має розв'язати проблеми в окремих галузях енергетики. В атомній енергетиці – це регулярна зміна навантажень на блоки АЕС через падіння попиту, проведення ремонтних робіт на АЕС, які тривалий час відкладали. А також оздоровлення фінансового стану НАЕК "Енергоатом". У вугільній енергетиці – вимушене зупинення роботи шахт і приблизно 40 тис. шахтарів, а також рекордну кількість вугілля на складах, яка сформувалася через збільшення імпорту вугілля й появу імпорту електроенергії, зменшення споживання.
У гідроенергетиці – суттєве зменшення генерації (до 40%) через недостатньо високий рівень води в річках у зв'язку із браком опадів узимку й навесні.
Надалі міністерство планує ввести ще низку заходів: реформувати систему PSO, щоб НАЕК "Енергоатом" міг отримувати ринкову вартість за свою електроенергію.
7 травня в Державному бюро розслідувань повідомили, що розпочато досудове розслідування за фактом імовірних неправомірних дій посадових осіб Міністерства енергетики та захисту довкілля України, пов'язаних зі зниженням потужності енергоблоків атомних електростанцій.